• 2014-05-26

18. Piknik Naukowy

31 maja od godziny 11.00 do 20.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 18. Piknik Naukowy zorganizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Piknik Naukowy, logo (źródło: materiały prasowe)

Piknik Naukowy, logo (źródło: materiały prasowe)

Lekcja pisma Majów, rekonstrukcja procesu z czasów inkwizycji, pokaz kaligrafii arabskiej i prezentacja nawigacji głosowej dla niewidomych. Do tego wykład o znaczeniu mitów w kulturze współczesnej, wystawa artystycznych wizji koncepcji czasu, kurs pisma klinowego i sceny teatralne odgrywane w esperanto. To tylko niektóre z atrakcji kulturalnych 18. Pikniku Naukowego, który odbędzie się 31 maja na Stadionie Narodowym.

Tematem nadrzędnym tegorocznego Pikniku jest czas. Dziś nasze całe życie jest mu podporządkowane. Nauczyliśmy się mierzyć go z niezwykłą precyzją, bo wymagał tego rozwój cywilizacji. Ale – czym tak naprawdę jest czas?

Odpowiedzi na to pytanie spróbuje udzielić ponad 150 instytucji, także z zagranicy. Pojawią się liczne znaki czasu – uczestnicy spojrzą w przeszłość i przyszłość. Poznają zwyczaje dawnych cywilizacji, nauczą się oznaczać zabytkowe wykopaliska, poznają warsztat konserwatora sztuki oraz ideę upcyclingu.

Wstęp wolny.

18. Piknik Naukowy
31 maja 2014 roku, od godz. 11.00 do 20.00
Stadion Narodowy
Warszawa

Dodaj komentarz