Szymon Kobylarz z Tendencjami do konfabulacji w Entropii

Od 27 maja w Galerii Entropia we Wrocławiu w ramach cyklu Szczyt Formy odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Kobylarzem pt. Tendencje do konfabulacji.

Szymon Kobylarz, „Fraktal” („Drzewo”), 2014 r. rzeźba, drewno, StudioFILMLOVE (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz, „Fraktal” („Drzewo”), 2014 r. rzeźba, drewno, StudioFILMLOVE (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz – urodził się w 1981 roku na Śląsku. W 2007 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Posługuje się wieloma mediami. W swojej twórczości często sięga po wzorce zaczerpnięte z para-nauki, wątki katastroficzne, problematyzuje iluzyjność medium malarskiego, poddaje analizie funkcjonowanie przestrzeni i instytucji wystawienniczych, tworzy para-dokumentacje alternatywnej wizji historii i wiedzy. Mieszka w Katowicach, gdzie również wykłada na macierzystej uczelni.

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino
Prowadzenie: Bartosz Guz

Szymon Kobylarz, Tendencje do konabulacji – spotkanie autorskie
Spotkanie odbędzie się 27 maja 2014 roku o godzinie 18.00
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz