Grolsch Bottle Art: znany jest skład Jury

Do 25 maja można zgłaszać projekty na Grolsch Bottle Art. Znane są już nazwiska jurorów konkursu oraz osób prowadzących warsztaty w ramach festiwalu.

Grolsch Bottle Art, plakat (źródło: materiały prasowe)

Grolsch Bottle Art, plakat (źródło: materiały prasowe)

Znane są już nazwiska ekspertów, którzy poprowadzą warsztaty dla uczestników konkursu Grolsch Bottle Art i jednocześnie zasiądą w jury konkursu. W tym roku będą to m.in.:

  • Ewa Gołębiowska − dyrektorka Zamku Cieszyn,
  • Ewa Olbrychska − dziennikarka i prezenterka telewizyjna,
  • Kasia Sokołowska i Wojtek Sokołowski ze Studia SOKKO.

Warsztaty odbędą się 15 czerwca w Krakowie. Będzie to doskonała okazja do skonsultowania projektów, wymiany poglądów oraz poszerzenia wiedzy.

To już trzecia edycja konkursu Grolsch Bottle Art, w ramach którego młodzi twórcy projektują elementy wyposażenia dla lokali w całej Polsce. W tym roku wśród współpracujących miejsc znalazły się Temat Rzeka, Znajomi Znajomych, gdański Bunkier, krakowski klub Kombinator, wrocławskie Speakesy, poznański Alligator i wiele innych. Oprócz elementów wyposażenia do zaprojektowania są murale lub grafiki na ścianę, stroje dla barmanów oraz prawdziwe wyzwanie − tymczasowy bar wykonany z 10 000 pustych butelek po piwie Grolsch.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Grolsch ArtBoom Festivalu. Uczestnicy mogą składać swoje projekty (w postaci rysunku, zdjęć lub opisu) do 25 maja. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze finałowe projekty, które zostaną następnie wdrożone w lokalach. Koszty realizacji oraz niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. Zwycięzcy pierwszego etapu zostaną ogłoszeni 29 maja.

Grolsch ArtBoom Festival to największe wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Spośród innych festiwali poświęconych sztuce wyróżnia go to, że dzieła przygotowane na festiwal są prezentowane w przestrzeni publicznej miasta, dzięki czemu może zobaczyć je każdy – nie tylko osoby związane ze środowiskiem sztuki. Dzieła wchodzą w interakcję z otoczeniem i pobudzają przechodniów do refleksji nad rzeczywistością. Co roku w czerwcu, w Krakowie swoje projekty prezentują najwybitniejsi i najciekawsi współcześni twórcy. Dotychczas byli wśród nich m.in. Jenny Holzer, David Černý, Pavel Büchler, Marcin Maciejowski, Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Grzegorz Sztwiertnia, Grupa Twożywo, Guy Ben-Ner, Robert Kuśmirowski i Grzegorz Drozd. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Małgorzata Gołębiewska, a organizuje go Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Konkurs Grolsch Bottle Art
Termin zgłoszeń: do 25 maja 2014 roku
Ogłoszenie wyników: 29 maja 2014 roku
Warsztaty: 15 czerwca 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz