• 2014-05-24

Erlend Øye i The Whitest Boy Alive na trzech koncertach w Polsce

Erlend Øye, lider Kings Of Convenience i The Whitest Boy Alive, z zespołem zagra 3 października w Krakowie, 4 października w Warszawie , a trasę zakończy w Poznaniu.

Erlend Øye and Band (źródło: mat. prasowe)

Erlend Øye and Band (źródło: mat. prasowe)

Norweski wokalista przyjedzie nad Wisłę z 6-cioosobową grupą muzyków z Islandii, na stałe występujących także z Ásgeirem oraz formacją Hjálmar. Erlend Øye to jedna z największych osobowości europejskiej sceny. Jego unikalny głos znają nie tylko fani Kings Of Convenienece i The Whitest Boy Alive, ale też miłośnicy Röyksopp. Jego charakterystyczny wokal słychać w hitach Poor Leno oraz Remind Me. Muzyk pochodzący z Bergen jest także uznanych didżejem (legendarny mix DJ Kicks) oraz producentem (m.in. Kakkmaddafakka). Wraz z Kings Of Convenience odpowiada za spopularyzowanie brzmień indie-folkowych – o muzyce Norwegów pisano cytując tytuł ich płyty: quiet is a new loud. Z KoC wystąpił też na gdyńskim festiwalu Open’er. Z kolei wraz z The Whitest Boy Alive zaprezentował nieco bardziej rytmiczny, choć nadal liryczny i melodyjny materiał z tanecznym potencjałem. Świetnie przyjęto także jego solowy krążek Unrest z udziałem znakomitości sceny elektronicznej: Morgana Geista i Prefuse 73. Zarówno w gitarowym, jak i w bardziej elektronicznym wydaniu, Erlend lubiany jest przede wszystkim jako twórca chwytliwych i niezwykle stylowych piosenek.

Na trzech koncertach w Polsce wraz z 6-ciosobowym zespołem muzyk z Bergen będzie promował swój najnowszy album Legao, który ukaże się na początku września nakładem wytwórni Bubbles.

Koncert Erlenda Øye
3 października, Klub Studio, Kraków
4 października, Klub Basen, Warszawa
5 października, Akademickie Centrum Kultury Eskulap, Poznań

Dodaj komentarz