24. Międzynarodowe Biennale Plakatu

Wystawę blisko 500 prac wyselekcjonowanych przez Międzynarodowe Jury, będzie można oglądać od 7 czerwca w galeriach Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Salonie Akademii ASP w Warszawie.

24. Międzynarodowe Biennale Plakatu (źródło: materiały prasowe organizatora)

24. Międzynarodowe Biennale Plakatu (źródło: materiały prasowe organizatora)

3814 plakatów zaprojektowanych przez ponad 1600 grafików z ponad 60 krajów, zgłoszono na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Polska, Szwajcaria, Ukraina, Chiny, Japonia – to tylko niektóre z państw, z których nadesłano zgłoszenia na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu, najbardziej prestiżowy konkurs tej dziedziny sztuki, organizowany przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Do tegorocznej edycji prace zgłosiło 1672 twórców – uznanych artystów (2601 plakatów), jak i debiutantów (1213 prace). Najlepsze plakaty wybrane przez Międzynarodowe Jury będą prezentowane na wystawie, która zostanie otwarta w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Druga wystawa należąca do konkursu Złoty Debiut, będzie miała miejsce w galerii Salon Akademii przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zgłoszone do konkursu prace oceniane są przez Międzynarodowe Jury, w składzie: Stephan Bundi, David Crowley, Kenya Hara, Jerzy Porębski, Silvia Sfligiotti i Jakub Hakobo Stępień, w dwóch kategoriach: kategoria A obejmuje dzieła, które ukazały się w latach 2012-2013, a kategoria B – Złoty Debiut im. Henryka Tomaszewskiego – prace studentów i absolwentów kierunków artystycznych.

Nazwiska zwycięzców obu kategorii zostaną ogłoszone 7 czerwca, podczas konferencji prasowej w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

24. Międzynarodowe Biennale Plakatu

Wystawa plakatów wybranych przez Międzynarodowe Jury będzie czynna od 7 czerwca do 14 września 2014 roku
Muzeum Plakatu w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Warszawa

Wystawa konkursu Złoty Debiut będzie czynna od 7 czerwca do 4 lipca 2014 roku
Galeria Salon Akademii
Akademia Sztuk Pięknych
ul. Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa

Dodaj komentarz