Siemens Future Living Award

Do 31 października można nadsyłać zgłoszenia na konkurs Siemens Future Living Award, poświęcony projektowaniu kuchni przyszłości.

Siemens Future Living Award (źródło: materiały prasowe)

Siemens Future Living Award (źródło: materiały prasowe)

Jak będziemy mieszkać w przyszłości? Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i wygląd AGD? Poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania stało się punktem wyjścia dla ogłaszanej przez markę Siemens drugiej edycji konkursu. By wziąć w nim udział, należy przygotować projekt kuchni przyszłości.

Hasło marki: Siemens. The future moving in, a także sukces ubiegłorocznej, pierwszej odsłony konkursu, stały się silnymi fundamentami, na których oparta została druga edycja Siemens Future Living Award. Do rywalizacji o cenne nagrody staną biura projektowe, studia kuchenne, niezależni architekci oraz projektanci i miłośnicy designu. Siemens, jako ekspert w obszarze globalnych technologii i wzornictwa, zaprasza do świata innowacji, inspirując do pracy nad zgłoszeniem konkursowym.

Pochodzący z 1926 roku koncept nowoczesnej kuchni do zabudowy według Margarete Grete Schütte-Lihotzky stanowi dziś dowód rewolucji, jaka przeszło 100 lat temu dokonała się w projektowaniu i sposobie myślenia o kuchni. Dzięki temu polepszyła się organizacja miejsca pracy, a także komfort użytkowania sprzętów znajdujących się w jej pomieszczeniu.

Konkurs Siemens Future Living Award jest doskonałą okazją do tego, by stworzyć wizję przestrzeni mieszkalnej i kuchennej, uwzględniając jej najważniejsze funkcje. Z niecierpliwością oczekujemy na projekty konkursowe, których źródłem inspiracji będą innowacje, tak silnie wpisane w filozofię marki Siemens – komentuje Anna Drozdowska, Head of Brand Communication w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Prace konkursowe nadsyłać będzie można do końca października, a na pierwszych 25 zgłoszeń czekać będzie roczna prenumerata magazynu Design Alive. Najlepsze projekty wybierze siedmioosobowe Jury profesjonalistów i ekspertów w dziedzinach designu, architektury, projektowania wnętrz, mody, prasy fachowej:

  • dr Krystyna Łuczak-Surówka (historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca Jury),
  • Małgorzata Rygalik (projektantka),
  • Mirosław Nizio (architekt),
  • Anna Paszkowska-Grudziąż (architekt wnętrz),
  • Dorota Wróblewska (producentka pokazów, promotor mody),
  • Ewa Trzcionka (redaktor naczelna Design Alive),
  • Konrad Birek (szef kuchni).

Prace będą oceniane pod kątem innowacyjności i oryginalności proponowanych rozwiązań, odpowiedzi na wyzwania współczesności, formy użytkowej oraz ich wartości merytorycznej i estetycznej, a także aspektów ekologicznych. Zwycięzca drugiej edycji konkursu otrzyma 15 tys. PLN, laureat drugiego miejsca – 7 tys. PLN oraz innowacyjną płytę indukcyjną marki Siemens, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. PLN. W konkursie Jury przyzna również wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses.

Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2015 roku podczas gali finałowej.

Siemens Future Living Award
Termin zgłoszeń: 31 października 2014 roku
Wręczenie nagród: styczeń 2015 roku

Dodaj komentarz