• 2014-05-23

Poznań Design Days

Od 30 maja do 8 czerwca potrwa festiwal Poznań Design Days, którego celem jest integracja środowiska projektantów i designerów z Polski i Europy z potencjalnymi odbiorcami.

Poznań Design Days, naklejka (źródło: materiały prasowe)

Poznań Design Days, naklejka (źródło: materiały prasowe)

Poznań Design Days 2014 odbędzie się w kilkunastu punktach Poznania. Jego celem jest integracja środowiska projektantów i designerów – zarówno z Polski, jak i Europy – ze środowiskiem potencjalnych odbiorców, a także o zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców (mieszkańcom Poznania i okolic, jak i turystom) płaszczyzny współpracy pomiędzy różnymi instytucjami kultury i sztuki oraz przestrzeniami kreatywnymi funkcjonującymi w Poznaniu. A zatem – o zorganizowanie czegoś, co zwróci uwagę potencjalnych odbiorców na design, w różnych postaciach i odsłonach. Dlatego też, hasłem przewodnim festiwalu jest komunikacja.

W programie znalazło się kilkadziesiąt wystaw, prezentacji, pokazów filmów, spotkań, warsztatów dla dorosłych i dzieci oraz dyskusji na temat designu i przestrzeni publicznej, w których organizację zaangażowane są instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Dodatkową atrakcję stanowić będzie gra miejska, w której będą mieli szanse wziąć udział wszyscy uczestnicy festiwalu.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania. Wśród Partnerów festiwalu znaleźli się, m.in. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Stacja Poznań Główny, Art Stations Foundation, Stary Browar, Ogarnij Miasto, Wroclove Design Festival, Wawa Design Festiwal, Konsorcjum Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Artystycznego oraz wiele innych inicjatyw związanych z designem.

Poznań Design Days, mapka (źródło: materiały prasowe)

Poznań Design Days, mapka (źródło: materiały prasowe)

Poznań Design Days 2014
Od 30 maja do 8 czerwca 2014 roku
Poznań

Dodaj komentarz