• 2014-05-23

Miasteczko Orange Warsaw Festival z muzycznymi niespodziankami

Fair Weather Friends, Ørganek i XXANAXX zagrają podczas tegrocznego Orange Warsaw Festival w Rochstar Crew Tent®. Będzie to trzecia strefa festiwalu z mnóstwem atrakcji przygotowanych z myślą o festiwalowiczach.

Organek (źródło: mat. prasowe)

Organek (źródło: mat. prasowe)

Oprócz koncertów polskich wykonawców odwiedzający Rochstar Crew Tent® mogą liczyć na wyjątkowe DJ’skie sety i niecodzienne pokazy breakdance’u. Miasteczko Festiwalowe stanie na błoniach stadionu, pomiędzy Orange Stage a Warsaw Stage i zajmie niemal 20.000m2.

Ørganek – Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Ørganek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox. Autor opowiadań. Beat Box w Stylu Emo nakładem FA – ART nr 2–3 (72–73) 2008, Pepe wróć w Antologia współczesnych polskich opowiadań wyd. FORMA 2011. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią pt. Teoria Opanowywania Trwogi.

Fair Weather Friends – Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends swoimi utworami godzą fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez polskie media, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne jest jedynie początkiem drogi. Ich koncerty to energia, który, eksplodując dźwiękami, gwarantuje dobrą zabawę̨. Na swoim koncie mają już̇ ponad 100 występów w Polsce i za granicą. Dotychczasowa dyskografia zespołu: EP-ka “Eclectic Pixels” (marzec 2012) oraz multimedialny singiel Fly By (marzec 2013) – wybrany singlem roku 2013 przez słuchaczy Radia Roxy FM, ale na koncercie usłyszycie także materiał nowej płyty, której premiera planowana jeszcze w tym roku. Ich muzyka ulega ciągłej ewolucji. Pomiędzy nawiązaniami do lat 70. i 80., soczystym synth-pop’em, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia.

XXANAXX – polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku, tworzą go Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka). Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu X Factor, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica. Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku. Wiosną 2014 planowana jest premiera debiutanckiej płyty.

Orange Warsaw Festival
od 13 do 15 czerwca 2014 roku
Stadion Narodowy, Warszawa

Dodaj komentarz