• 2014-05-23

Konferencja We Are Museums

5 i 6 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja We Are Museums, poświęcona korzystaniu z nowoczesnych narzędzi cyfrowych w komunikacji z publicznością.

Don Undeen, „We Are Museums 2013” (źródło: materiały prasowe)

Don Undeen, „We Are Museums 2013” (źródło: materiały prasowe)

We Are Museums to dwudniowa konferencja, zajmująca kwestią nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi cyfrowych służących muzeom w komunikacji z publicznością. Konferencja odbędzie się w dwóch wyjątkowych miejscach w sercu Warszawy: w Państwowym Muzeum Etnograficznym oraz Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

We Are Museums to konferencja zainspirowana miastami pełnymi kreatywnej i artystycznej energii, takimi jak Warszawa. Po pierwszej edycji wydarzenia odbywającej się w Wilnie, organizatorzy wybrali Warszawę ze względnu na jej dynamizm i ulokowanie w centrum regionu. We Are Museums chce pokazywać i udowadniać, że muzea i instytucje kultury muszą ciągle ewoluować w odpowiedzi do zmieniających się środowiska i publiczności

Wydarzenie wypełnią prelekcje i warsztaty prowadzone przez grono ekspertów i pionierów w swoich dziedzinach. Wśród prelegentów znajdują się m.in: Seb Chan (Smithsonian Cooper-Hewitt, National Design Museum, USA), Andrew Lewis (Victoria & Albert Museum, UK), Becky Manson (Tate, UK), Mirjam Wenzel (Jewish Museum, DE), Kajsa Hartig, (Nordiska Museet, SE), Sarah Hromack (Whitney Museum of American Art, US), Silvia Filippini-Fantoni (Indianapolis Museum of Art, USA), Elise Albenque (Palace of Versailles, FR). Razem będą dzielić się swoją wizją i doświadczeniami na polu angażowania publiczności oraz tworzenia muzeów nawiązujących bliskie więzi z publicznością.

We Are Museums to wydarzenie dla miłośników sztuki, wyjątkowa mieszanka konferencji, warsztatów i wystaw. Organizatorzy spodziewają się przyciągnąć 150 osób z całego świata. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób zaangażowanych w świat kultury, studentów i badaczy ciekawych poznać najnowsze rewolucyjne idee i trendy ze świata muzeów.

Cena biletów: 55 euro dla pracowników instytucji kultury i 120 euro dla pracowników sektora biznesowego.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez stronę internetową We Are Museums. Wydarzenie będzie odbywać się wyłącznie w języku angielskim.

We Are Museums
5 i 6 czerwca 2014 roku
Państwowe Muzeum Etnograficzne
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz