• 2014-05-22

Niedzielny Poranek Filmowy: na zielonej Ukrainie

25 maja o godzinie 12.30 w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu odbędzie się Niedzielny Poranek Filmowy z cyklu Przedszkole Mediów.

Niedzielny Poranek Filmowy (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy (źródło: materiały prasowe)

W drodze na projekcję porankową mali widzowie znów zagoszczą w Zielonym Labiryncie. A na ekranie czekają na dzieci (i nie tylko) nieczęsto spotykane animacje ukraińskie. Pokaz Na zielonej Ukrainie to seria wspaniałych i oryginalnych kreskówek − wesołych, kolorowych i edukacyjnych. To świetna zabawa dla dzieci, które jeszcze nie zdążyły urosnąć i dorosłych, którzy zachowali w sobie świat dzieciństwa.

Filmy ukraińskich animatorów przypadną do gustu każdemu, kto ceni bajki nie tylko za piękne obrazy, lecz także za głęboką i jednocześnie prostą treść. Na dwóch filmach, które można będzie zobaczyć we WRO, wychowywało się już kilka pokoleń. Dwa nowsze to humorystyczne perypetie zwierząt leśnych i domowych.

Podczas Poranka dzieci odnajdą folklor, tradycje, bohaterów w jaskrawych strojach ludowych. Bajeczna rzeczywistość pozostaje aktualna, przekonując do siebie wszystkich.

Po projekcji organizatorzy zapraszają na spacer po medialno-naturalnej przestrzeni Zielonego Labiryntu oraz inspirowane nim warsztaty, które przygotowały i poprowadzą po raz kolejny studentki Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP − Maja Gawlik, Lidia Siwek, Ewelina Soból.

Program:

  • Co też się w lesie nie dzieje!
  • Kura wysiadująca co tylko chcesz!
  • Trzech Panów na jarmarku
  • Trzech Panów gospodaruje

Niedzielny Poranek Filmowy
25 maja 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz