Okiem młodych: Konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Do 15 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna oraz statuetka Złotego Oka.

„Okiem młodych" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Okiem młodych" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młodzi filmowcy już po raz siódmy będą mieli szansę zaprezentować swoje produkcje i powalczyć o nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach od 10 do 14 września.

Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

Zwycięzca zostanie wybrany przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach w filmy oceniali m.in.: Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński czy Tadeusz Sobolewski. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film Rozmowa, który wygrał również na prestiżowym festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem Gwizdek, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy zeszłoroczna zwyciężczyni – Marta Prus – za film Osiemnastka.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych
Od 10 d0 14 września 2014 roku
Świdnica

Konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Nadsyłanie zgłoszeń: Do 15 sierpnia 2014 roku

Dodaj komentarz