Czytamy młodych poetów: Krystyna Dąbrowska

26 maja w Cafe Kulturalnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu Czytamy młodych poetów. Wiersze Krystyny Dąbrowskiej z tomiku Białe krzesła, za który otrzymała Nagrodę Kościelskich, przeczyta Magdalena Smalara (aktorka Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy).

Krystyna Dąbrowska (źródło: materiały prasowe)

Krystyna Dąbrowska (źródło: materiały prasowe)

Po czytaniu z Krystyną Dąbrowską porozmawiają profesor Marek Zaleski i Piotr Matywiecki. Wstęp wolny.

Krystyna Dąbrowska (ur. 1979) – poetka, tłumaczka, z wykształcenia graficzka. Autorka tomików wierszy Biuro podróży (2006) i Białe krzesła (2012), za który otrzymała Nagrodę Kościelskich i Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej (2013). Pisze też szkice krytyczne (publikowane m. in. w Literaturze na ŚwiecieNowych KsiążkachKwartalniku ArtystycznymKulturze Liberalnej). Tłumaczy z języka angielskiego (wiersze W. C. Williamsa, W.B. Yeatsa, Thomasa Hardy’ego i Thoma Gunna w Literaturze na Świecie; dwie satyry Jonathana Swifta: Bitwa książek. Opowieść balii, WUW, 2013). Jej wiersze były tłumaczone na angielski, rosyjski, szwedzki i niemiecki. Mieszka w Warszawie.

Magdalena Smalara, fot. Patrycja Mic (źródło: materiały prasowe)

Magdalena Smalara, fot. Patrycja Mic (źródło: materiały prasowe)

Czego dowiadujemy się dziś o sobie od poetów? O to chcielibyśmy zapytać młodych poetów i młode poetki. Dlaczego akurat ich? Ponieważ to ludzi młodzi będą za chwilę decydować o tym, co ważne. Z młodymi poetami rozmawiają ich starsi koledzy, ich czytelnicy, ale często ich intelektualni mistrzowie i krytycy, filozofowie, socjologowie, kulturoznawcy, teologowie. W każdym ze spotkań obok młodego poety wystąpi jego starszy rozmówca i aktor czytający poezję – mówi kurator cyklu profesor Marek Zaleski.

Czytamy młodych poetów: Krystyna Dąbrowska
26 maja 2014 roku, godz. 19.00
Cafe Kulturalna w Warszawie

Dodaj komentarz