Zgłoś film na Tofifest

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna nabór filmów do konkursów 12. edycji festiwalu, która w tym roku odbędzie się w dniach od 18 do 26 października.

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest (źródło: materiały prasowe)

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest (źródło: materiały prasowe)

Nazywany niepokornym festiwalem, odbywający się w Toruniu MFF Tofifest jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. W ciągu 11 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emanuelle Seigner, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch. Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Filmy można zgłaszać do dwóch konkursów międzynarodowych: On Air dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów oraz Shortcut, dla filmów krótkometrażowych. Kolejne festiwalowe konkursy to From Poland, przeznaczony dla polskich filmów pełnometrażowych, oraz Lokalizacje dla najlepszego filmu związanego z regionem kujawsko-pomorskim. Nagrodami w wyżej wymienionych konkursach będą tradycyjnie już Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Termin wszystkich zgłoszeń upływa 14 sierpnia. O dopuszczeniu filmu do selekcji konkursowej decyduje data wpłynięcia formularza on-line oraz przesłanie, w tym samym terminie, wydrukowanej i podpisanej karty zgłoszenia, wraz z kopią filmu przeznaczoną do preselekcji, pod adres Biura Festiwalowego (liczy się data stempla pocztowego) albo zgłoszenie filmu za pośrednictwem serwisu FilmFestivalLife.

12. Festiwal Filmowy Tofifest
Od 18 do 26 października 2014 roku
Termin zgłoszeń: do 14 sierpnia 2014 roku
Toruń

Dodaj komentarz