• 2014-05-21

Majowe Zgromadzenie Artystyczne w Gardzienicach

W Gardzienicach to widzowie zdecydują o programie Maratonu Teatralnego. Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice zaprasza 23 i 24 oraz 30 i 31 maja, do nowych, z ruin podniesionych obiektów kompleksu pałacowo-parkowego.

„Ifigenia w a" (źródło: mat. prasowe)

„Ifigenia w a" (źródło: mat. prasowe)

Gardzienicki Maraton Teatralny to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Włodzimierz Staniewski, założyciel i reżyser Gardzienic i tym razem postanowił zaskoczyć swoich gości nową formułą Maratonu. Widzom, którzy przybędą 23, 24, 30 lub 31 maja do Gardzienic, proponuje wybór spektakli na dany wieczór.

Na początku Maratonu widzowie spotkają się na Zgromadzeniu Artystycznym z reżyserem, aktorami, muzykami; obejrzą krótkie zwiastuny spektakli repertuarowych (Oratorium Pytyjskie z muzyką Mikołaja Blajdy, Ifigenia w A… wg Eurypidesa z muzyką Zygmunta Koniecznego, Ifigenia w T… wg Eurypidesa, Elektra wg Eurypidesa) oraz Sceny z Metamorfoz i podczas gorącej debaty, podsycanej występami aktorów i reżysera, zagłosują za wyborem dwóch  wydarzeń, które ich zdaniem, powinny być zaprezentowane tego wieczoru.

Maratonowi towarzyszą wystawy w budynkach historycznych.

Maraton Teatralny w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych
23 i 24 oraz 30 i 31 maja 2014 roku
Gardzienice

Dodaj komentarz