Gdańskie Biennale Sztuki 2014 – nabór prac

19 maja Gdańska Galeria Miejska rozpoczęła nabór prac na trzecią edycję Gdańskiego Biennale Sztuki 2014.

Elvin Flamingo, „Dwaj ludzie z napisem Sopot”, instalacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elvin Flamingo, „Dwaj ludzie z napisem Sopot”, instalacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdańskie Biennale Sztuki 2014 to trzecia edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą biennale jest jednak przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczą możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych twórców reprezentujących różne pokolenia.

Nagroda dla zwycięzcy trzeciej edycji Biennale: spośród laureatów, jury wyłoni zwycięzcę trzeciej edycji Biennale. Organizator Gdańskich Biennale Sztuki – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie indywidualnej wystawy i publikacji katalogu w 2015 roku.

Nagroda Publiczności: wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma Nagrodę Publiczności.

Nagroda Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Jury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wybierze najlepszego artystę spośród laureatów. Partner trzeciej edycji Biennale przygotował nagrodę w formie wystawy w Galerii ASP.

Gdańskie Biennale Sztuki 2014
Wernisaż wystawy Elvina Flamingo (zwycięzca II Gdańskiego Biennale Sztuki): 26 września 2014 roku, Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna.
Nabór prac rozpocznie się 19 maja i potrwa do 1 września 2014 roku.
Wyniki naboru: 9 września 2014 roku
Otwarcie wystawy laureatów: 3 października 2014 roku, godz. 19.30, Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Finisaż wystawy: 23 listopada 2014 roku (przyznanie trzech nagród specjalnych)
Gdańska Galeria Miejska
Gdańsk

Dodaj komentarz