• 2014-05-21

Studio Munka: Poczwórna premiera

22 maja w warszawskim kinie Kultura odbędzie się poczwórna premiera Studia Munka, podczas której zaprezentowany zostanie dokument Jakuba Michnikowskiego oraz trzydziestki Michała Grzybowskiego, Bartka Kaczmarka i Tomasza Cichonia.

„To tylko marzenia", reż. Jakub Michnikowski, fot. Studio Munka - SFP (źródło: materiały prasowe organizatora)

„To tylko marzenia", reż. Jakub Michnikowski, fot. Studio Munka - SFP (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekcję rozpocznie dokument Jakuba Michnikowskiego To tylko marzenia. Bohaterem filmu jest pan Jan, który żyje w zniszczonym drewnianym dworku na obrzeżach Łodzi. Dzień mija mu za dniem. Jego współlokatorami są dwa psy i mała myszka.

Jedyne co pozostało w życiu Pana Janka to zamiłowanie do natury i marzenia. Zdjęcia do filmu zrealizowali Marek Kozakiewicz i Michał Dymka. Producentem wykonawczym filmu jest J- Property.

Hitler w operze Michała Grzybowskiego – wspólna produkcja Studia Munka – SFP i Wajda Studio – będzie pierwszą z prezentowanych trzydziestek. Bohaterem filmu jest Aaron, śpiewak operowy z Izraela, który przyjeżdża na gościnny występ do prowincjonalnego teatru w Polsce.

Nie czuje się komfortowo w państwie, w którym Żydzi tyle wycierpieli, ale jako profesjonalista stara się zintegrować z zespołem. Jednak podczas jednej z prób za kurtyną zauważa osobę, która wygląda jak… Adolf Hitler. Dzieli się swoim niepokojem z dyrektorką teatru, ale ta uznaje, że postradał zmysły. Następuje eskalacja absurdalnej sytuacji, która grozi skandalem i odwołaniem premiery.

Bohaterami drugiej fabuły – Całe mnóstwo miłości w reżyserii Bartka Kaczmarka – są Łukasz i Ania. Łukasz jak każdy chciałby coś zmienić w swoim życiu. Wykorzystując weekendowy wyjazd swojej dziewczyny Ani zamawia firmę przeprowadzkową i postanawia wrócić do kawalerskiego życia.

Z godziny na godzinę okazuje się, że przeprowadzka jest przedsięwzięciem dużo trudniejszym niż mogłoby się wydawać. Ania w gronie przyjaciół próbuje odnaleźć spokój nad jeziorem. Jednak kilka niefortunnych zbiegów okoliczności, straszliwa burza oraz tajemniczy nieznajomy zamienią wypoczynek w koszmarną przygodę.

Akcja filmu Mały palec w reżyserii Tomasza Cichonia rozpoczyna się gdy pewnego wieczoru Tomek, Leszek i Seweryn kradną drogi samochód na wydrę, po czym sprzedają go paserowi. Chcąc uczcić dobrze wykonaną robotę, udają się na piwo do pobliskiego wietnamskiego baru. Rozochoceni sukcesem bezczelnie awanturują się z obsługą lokalu. Nie wiedzą jeszcze, że ta noc będzie dla nich długa i bolesna…

Po projekcji na rozmowę z reżyserami filmów zaprosi Max Cegielski. Wieczór zakończy się koktajlem we foyer Kina Kultura.

Poczwórna premiera Studia Munka
22 maja 2014 r., godz. 19.30
Kino Kultura
Warszawa

Dodaj komentarz