Agnieszka Sierzputowska na rzecz gestu w Galerii DNA

Od 22 maja w Galerii DNA we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Agnieszki Sierzputowskiej pt. Rzecz gestu.

Agnieszka Sierzputowska, „Stan V” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Sierzputowska, „Stan V” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Sierzputowska jest studentką kierunku Grafika na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2012 artystka zajęła I miejsce na IV Lubińskim Biennale oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie Małe Myślenickie Triennale Grafiki. Mimo młodego wieku, Agnieszka Sierzputowska miała już liczne wystawy indywidualne w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Obrazy, grafiki i rysunki artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Najbardziej fascynuje i inspiruje Agnieszkę Sierzputowską sam proces malarski.

Nie skupiam się na dokładnym planowaniu czy analizie tego, co chcę przedstawić finalnie. Interesuje mnie sam proces budowania obrazu poprzez proste gesty i ciągłe decyzje dotyczące najbardziej podstawowych elementów malarskich: koloru, kształtu i kompozycji. Mam nadzieję na dialog z odbiorcą poprzez ukazanie obiektów nieprzedstawiających, obdartych ze znaczeń – opowiada artystka o swoim malarstwie.

Obrazy Agnieszki Sierzputowskiej przedstawiają świat na pograniczu między realnym a irrealnym, między rzeczywistością a fantazją. Oczywiście kolor i kształty mogą wprowadzać widza w pewne skojarzenia, jednak przede wszystkim zależy artystce na oddaniu stanów emocji czy klimatu. Każdy odbiorca natomiast może odczytać te dzieła na swój sposób, dopowiedzieć własną historię.

Agnieszka Sierzputowska, Rzecz gestu
Wernisaż: 22 maja 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 22 czerwca 2014 roku
Galeria DNA
Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95
Wrocław

Dodaj komentarz