• 2014-05-17

Alicja na herbatce w Krainie Dziwów

31 maja w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się przedpremierowy pokaz spektaklu Alicja w Krainie Dziwów, w reżyserii Pawła Aignera.

„Alicja w Krainie Dziwów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Alicja w Krainie Dziwów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja to ideał. Alicja to grzeczna, poukładana dziewczynka. Marzenie rodziców na całym świecie. Zero problemów, zero niespodzianek, zero wybryków. Ale co jeśli… na równo i starannie wytyczonej życiowej drodze dziewczynki pojawi się ogromna królicza nora, której nie sposób ominąć?

W świecie, do którego wpada to pragmatyzm i dobre wychowanie umiejscawia Alicję na marginesie w zderzeniu z dziwami i nienormalnymi zwyczajami mieszkańców tej krainy. Kto tu tak naprawdę jest normalny, a komu przysługuje łatka dziwoląga? Co jeśli raz posmakowane szaleństwo okaże się o wiele bardziej atrakcyjne niż postępowanie zawsze zgodnie z logiczną dedukcją? Świat dziwów kusi. To jego ruchome, połamane czasem ramy pozwolą Alicji znaleźć drogę nie tylko przed siebie, ale w głąb siebie.

Alicja w Krainie Dziwów w reżyserii Pawła Aignera i adaptacji dramaturgicznej Maliny Prześlugi to najnowsza premiera w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida dla dzieci, ale i dorosłych.

Alicja w Krainie Dziwów
31 maja 2014 roku, godz. 17.00 / przedpremiera
1 czerwca 2014 roku, godz. 17.00 / premiera
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida
Jelenia Góra

Dodaj komentarz