• 2014-05-17

Uwaga! Mr. Baker

20 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbędzie się pokaz filmu Uwaga! Mr. Baker. Pokaz kończy wiosenną edycję DocFilmMusic 2014.

„Uwaga! Mr. Baker" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Uwaga! Mr. Baker" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ginger Baker z gry na perkusji potrafił uczynić porywający spektakl. Jemu muzyka rockowa zawdzięcza spotkanie z rdzennymi afrykańskimi rytmami (m.in. w 1971 roku nagrywał z Nigeryjczykiem Felą Kutim). Ma za sobą występy z Erikiem Claptonem w grupach Cream i Blind Faith oraz karierę solową.

Nazywany potworem rocka, Baker słynie z ekscentrycznej osobowości i burzliwej biografii. Na perkusji zaczął grać przez przypadek, a został jednym z najlepszych rockowych perkusistów w dziejach tego gatunku. Mimo podeszłego wieku nie przestaje zaskakiwać swym temperamentem i kontrowersyjnymi poglądami.

Jay Bulger – reżyser prezentowanego we wtorek dokumentu, poznał Bakera podczas przygotowywania artykułu na jego temat dla magazynu Rolling Stone. Spotkanie to przerodziło się w wielogodzinny wywiad, przeprowadzony z muzykiem podczas trzymiesięcznego pobytu dziennikarza w odciętej od świata posiadłości Bakera w RPA. Podczas ubiegłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego został uhonorowany Grand Prix konkursu dokumentalnych filmów muzycznych.

Uwaga! Mr. Baker
20 maja 2014 roku, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki
Kraków

Dodaj komentarz