• 2014-05-17

Koncert performatywny geo-sounds future

Stowarzyszenie Flügelschlag Werkbühne zaprasza na polską prapremierę koncertu performatywnego geo-sounds future, która odbędzie się 24 maja w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

geo sounds future, próba generalna, fot. Alexander Schmidt (źródło: mat. prasowe)

geo sounds future, próba generalna, fot. Alexander Schmidt (źródło: mat. prasowe)

Drapacze chmur, elektryczny las i świeże powietrze w słoikach? Młodzi kompozytorzy, muzycy i artyści z Polski i Niemiec przygotowali muzyczno-artystyczną ekspedycję w przyszłość. Po raz pierwszy zaprezentują swoje wizje życia za 25 lat. Młodzi kompozytorzy, muzycy i artyści z Polski i Niemiec wspólnie z Orkiestrą Kameralną Mendelssohna z Lipska pod dyrekcją Barbary Ruchy zaprezentują swoją ekspedycję w przyszłość i prapremierę swoich wizji w formie niezwykłego i wielowątkowego performatywnego laboratorium dźwięku.

To druga, po ubiegłorocznej prapremiera, która odbywa się w ramach projektu geo-sounds. Przez półtora roku uczestniczący w nim uczniowie z Polski i Niemiec pracowali pod opieką Carstena Henniga, Knuta Müllera, Dominika Lewickiego, Piotra Peszata, Steffena Reinholda oraz Franziski Weiske. Sięgając po artystyczne środki wyrazu, zajmowali się procesem powstawania pokładów węgla brunatnego, następstwami ich eksploatacji i przyszłością swoich regionów. Konsultacjami artystycznymi wsparł projekt Jörn Peter Hiekel.

Do 22 maja będzie można obserwować, jak dobiega końca trwająca cały rok internetowa kompozycja geo-sounds – do tego czasu można wysłuchać jej na stronie projektu. Kompozycja w opracowaniu artystycznym designera dźwięku Johannesa Krause, która potrwa do 22 maja 2014 r. to muzyczna wizja łącznie 50 milionów lat geologicznych dziejów ziemi, a jej jedna minuta obrazuje 97 lat historii. Organizatorzy proszą o przyjście na koncert w białych lub jasnych ubraniach.

Koncert performatywny geo-sounds future
24 maja 2014 r., godz. 19.00
os. Szkolne 25, Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz