• 2014-05-16

Więzy krwi w kinach od lipca

18 lipca będzie mieć miejsce premiera filmu Więzy krwi, porównywanego często do takich produkcji jak Drive czy Infiltracja.

„Więzy krwi”, reżyseria Guillaume Canet (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Więzy krwi”, reżyseria Guillaume Canet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdzie zaczyna się bezprawie, a kończy sprawiedliwość? Czy ludzi można jednoznacznie ocenić jako dobrych lub złych? Czy przemoc w imię wyższego dobra nas usprawiedliwia? Jak bardzo możemy się zmienić, by uratować miłość naszego życia? Te pytania stawiają bohaterowie filmu Więzy krwi (Blood Ties), który na ekrany polskich kin wejdzie już 18 lipca. Sensacja z Milą Kunis (Czarny łabędź) oraz Clivem Owenem (Ludzkie dzieci), która zachwyciła na festiwalu w Cannes, przywodzi na myśl kultowe tytuły takie jak Infiltracja czy Drive.

Podobnie jak w Infiltracji sprawiedliwość ma tutaj podwójne oblicze. Ani policjanci, ani przestępcy nie mają krystalicznego sumienia. A podążający za nim widz sam musi postawić na szali swoje ideały i wyobrażenia. W Więzach krwi, tak jak w Drive miłość zmienia wszystko i wszystkich. Jest uczuciem, dla którego jedynie prawdziwi mężczyźni są w stanie zaryzykować własne życie, przekroczyć najtrudniejsze granice.

Akcja filmu zaczyna się kiedy Chris (Clive Owen) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wieloletniego wyroku. Czeka na niego Frank (Billy Crudup), młodszy brat, który jest dobrze zapowiadającym się gliniarzem. Frank, mimo wielu wątpliwości, daje bratu kolejną szansę, pomaga mu w znalezieniu pracy i w kontakcie z dziećmi i byłą żoną (Marion Cotillard). Kiedy Chris poznaje Natalie (Mila Kunis), pojawia się nadzieja na nowy początek. Frank spotyka się z Vanessą (Zoe Saldana), byłą dziewczyną zabójcy na usługach mafii. Choć braci zawsze wiele dzieliło, więzy krwi są dla nich najważniejsze. Czy pewnego dnia będą musieli wystąpić przeciwko sobie?

Więzy krwi (Blood Ties)
Reżyseria: Guillaume Canet
Scenariusz: Guillaume Canet, James Gray, na podstawie Les Liens du sang, reż. Jacques Maillot
Obsada: Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard, Mila Kunis, Zoe Saldana
Dystrybucja: Vue Movie Distribution
W kinach od 18 lipca 2014 roku

Dodaj komentarz