Faces of matter – obrazy i grafiki Pasiewicza w Poznaniu

Cykl najnowszych obrazów i grafik łódzkiego artysty Piotra Pasiewicza Faces of matter będzie można zobaczyć w czerwcu i lipcu w Galerii Profil poznańskiego Centrum Kultury Zamek.

Piotr Pasiewicz (źródło: materiały prasowe galerii)

Piotr Pasiewicz (źródło: materiały prasowe galerii)

Charakterystycznym dla tego cyklu jest zastosowanie przez Pasiewicza bogatej palety kolorów, traktowanych przez niego dotąd marginalnie. Prace, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu, powstały w ubiegłym i bieżącym roku. Wystawa obejmuje 20 obrazów i 20 grafik, przedstawiających charakterystyczne dla Pasiewicza organiczne formy. W poprzednich pracach łodzianina dominowały czerń i biel, w cyklu Faces of matter artysta oswaja tworzone przez siebie organizmy poprzez zastosowanie wielu barw.

Inspiruje mnie proces transformacji, przemiany poprzez żywioły. Jesteśmy częścią natury, a żywioły panujące wokół nas zmieniają wszystko. Tworzę organizmy przechodzące przemiany, one kryją w sobie tajemnicę i niedopowiedzenie – mówi o swojej twórczości Pasiewicz.

W tym roku odbyły się już trzy indywidualne wystawy Pasiewicza – w styczniu jego prace można było oglądać w częstochowskim Centrum Promocji Młodych, w lutym w łódzkim Muzeum Papieru i Druku, a w maju w PII Gallery w Filadelfii w USA.

Piotr Pasiewicz – (ur. w 1979 r. w Łodzi) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Artysta zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem oraz performancem, videoartem i krótkimi formami filmowymi. Jego prace prezentowano już w wielu miejscach kraju, m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku i Toruniu. Twórczość łodzianina pokazywano także w galeriach zagranicznych – we Włoszech, Francji, Kanadzie i USA. W 2011 r. Pasiewicz otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a rok później wyróżnienie w międzynarodowym konkursie artystycznym 100curators100days.

Faces of matter – obrazy i grafiki Pasiewicza w Poznaniu
Wernisaż odbędzie się 11 czerwca 2014 roku
Ekspozycja będzie czynna od 11 czerwca do 4 lipca 2014 roku
Galeria Profil
Centrum Kultury Zamek
ul. Święty Marcin 80/82
Poznań

Dodaj komentarz