• 2014-05-16

Niedzielny Poranek Filmowy: Bukolandia

18 maja o godzinie 12.30 odbędzie się kolejny Niedzielny Poranek Filmowy z cyklu Przedszkole Mediów. Tym razem dzieci zapoznają się z animacjami Leszka Gałysza.

Zielony Poranek w Bukolandii (źródło: materiały prasowe)

Zielony Poranek w Bukolandii (źródło: materiały prasowe)

Dzień po Nocy Muzeów i premierze Zielonego Labiryntu, Centrum Sztuki WRO zaprasza na Poranek Filmowy w niezwykłym labiryncie Bukolandii. Bajeczne animacje stworzone przez Leszka Gałysza opowiadają o gromadce stworków zamieszkujących buk − ogromne i rozłożyste drzewo w samym sercu puszczy. Stworki może i przypominają (mniej lub bardziej) znane zwierzątka, ale ewidentnie mają osobowość dzieci. Atmosfera filmu jest więc bukoliczna i wciąga widzów bez reszty.

Tota to zręczna i energiczna, zdroworozsądkowa sceptyczka. Bulber zawsze ma pecha, nosi przydługą koszulę z numerem 13 i generalnie jest nieogarnięty, ale za to optymizmu mu nie braknie. Wiedziorek jest drobny, łysy, koszałkowaty, cechuje go długi ruchliwy nos − typowa niuchawa − swoista inteligencja oraz umiejętność chodzenia w dowolnej płaszczyźnie. Mówi też nosowo, udzielając porad wszelkich, choć do jego wiedzy można mieć zastrzeżenia… Zembula żyje pod korzeniem, jest podziemną ogrodniczką. Dużo śpi, zawsze z budzikiem nad głową. Elizad to z kolei artysta-katastrofista. Podniebny śpiewak, mieszka na najwyższym poziomie. Na niższe zjeżdża windą. Gromadę przyjaciół uzupełnia Kiwak − jakby ptaszek, choć bez skrzydeł. Małomówny, najchętniej skacze obunóż z gałęzi na gałąź węsząc szkodnika, którego stara się przepędzić.

Po projekcji organizatorzy zapraszają na spacer po medialno-naturalnej przestrzeni Zielonego Labiryntu oraz warsztaty, które poprowadzą studentki Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP − Aleksandra Kuleczka, Karolina Ramut i Hanna Szczepanik − proponując wykorzystanie materiałów z recyklingu do stworzenia stworków i postaci, które chętnie zamieszkałyby w Bukolandii.

Program:

  • Turydlaki
  • Katastrofa

Niedzielny Poranek Filmowy
18 maja 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz