• 2014-05-16

IX Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie

Od 18 maja do 21 czerwca trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie. Festiwalowi towarzyszą Ogólnopolskie Warsztaty Saksofonowe.

IX Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

IX Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Saksofonowy, organizowany co 2 lata, oferuje w tym roku 15 koncertów (solowych, kameralnych i symfonicznych) oraz wykładów i warsztatów z udziałem najznakomitszych saksofonistów z całego świata.

Celem Festiwalu jest upowszechnianie polskiego i światowego dorobku muzycznego w dziedzinie saksofonistyki klasycznej, oraz propagowanie saksofonu jako niezwykle znaczącego instrumentu w kontekście solowej, kameralnej i orkiestrowej muzyki klasycznej.

IX edycja będzie wielkim wydarzeniem ze względu na przypadającą w tym roku 200 rocznicę urodzin konstruktora saksofonu, Adolfa Saxa. Oprócz koncertów z prawykonaniami dzieł w wykonaniu artystów z Polski, Holandii, Włoch, USA, odbędą się imprezy unikatowe: ekspozycja kolekcji 30 zabytkowych saksofonów w najrozmaitszych odmianach z prelekcją i prezentacją w formie koncertu w wykonaniu prof. Leo van Oostroma z Amsterdamu (właściciela prezentowanej kolekcji historycznych instrumentów).

Na osobne podkreślenie zasługuje fakt, że cztery koncerty odbędą się poza Szczecinem. Daje to mieszkańcom mniejszych miejscowości możliwość kontaktu z kulturą wysoką i pozwala mieć nadzieję na poszerzenie grona miłośników muzyki.

Organizatorem IX Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sztuki IMPRESJA.

IX Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy
Od 18 maja do 21 czerwca 2014 roku
Szczecin

Dodaj komentarz