• 2014-05-16

Król Dawid – Live! w Capitolu

One-man show utytułowanego Sambora Dudzińskiego, czyli opowieść o tym, jak duch biblijnego władcy wstępuje we współczesnego artystę zostanie zaprezentowana 16 i 17 maja na Scenie Ciśnień w wrocławskim Teatrze Capitol.

Sambor Dudziński, Przegląd Piosenki Aktorskiej (źródło: mat. prasowe)

Sambor Dudziński, Przegląd Piosenki Aktorskiej (źródło: mat. prasowe)

Spektakl miał premierę na tegorocznym PPA i zachwycił widzów. Na scenie współczesność przeplata się z epizodami biblijnymi. Król Dawid, wojownik, poeta i muzyk, zmaga się z własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy.

To mógł ogarnąć tylko ktoś pokroju Sambora: śpiewający aktor-multiinstrumentalista. Do tego doszły zabawy zapętlonymi frazami i rytmami, bardzo dobrze dobrane światła, a w tekście dużo zabawnych odniesień do czasów nam współczesnych. Mimo że całość trwała ponad półtorej godziny, a w spektaklu brał udział tylko Dudziński, to Król Dawid – Live! szybko wciągnął zebranych w opowieść o losach biblijnego władcy – pisał Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej Wrocław.

Na 35. PPA Sambor Dudziński otrzymał Dyplom Mistrzowski Kapituły im. Aleksandra Bardiniego za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego, ze szczególnym podkreśleniem jakości i znaczenia spektaklu Król Dawid – Live!

Król Dawid – Live!
reż. Jacek Bała, wyk. Sambor Dudziński
16 i 17 maja 2014 r., godz. 19.00
ul. Piłsudskiego 67, Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol
Wrocław

Dodaj komentarz