• 2014-05-16

Green ZOO Festival w Krakowie i wydarzenia towarzyszące

W atmosferę majowego Green ZOO Festivalu wprowadzą uczestników dodatkowe spotkania, które będą okazją do pogadania o muzyce, poznania ciekawych ludzi, powymieniania się płytami, czy posłuchania artystów wspierających eksperymentalnego ducha Green Zoo.

Mathematique (źródło: mat. prasowe)

Mathematique (źródło: mat. prasowe)

Na pierwszy ogień spotkanie otwierające festiwal w czwartek o 18.00 w centrum festiwalowym – Ambasadzie Krakowian (Stolarska 6/9), na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani krótką zapowiedzią tego, co będzie się działo przez kolejne dni. Można notować, można nagrywać, można robić zdjęcia.

Kolejnego dnia (piątek oraz sobota i niedziela) od 15.00 organizatorzy zapraszają do strefy OPEN ZOO w Cafe Foyer na Scenę Przy Pompie, gdzie w ogródkowym klimacie, korzystając z dobrodziejstw majowej pogody będzie można piknikować i posłuchać zespołów, które sentymentalnie (bo brały udział w poprzednich edycjach) lub eksperymentalnie (bo może wezmą udział w kolejnych) będą prezentować swój muzyczny pomysł na Green Zoo. Będą jammy, będą programy, apele i wystąpienia. Można tańczyć, można śpiewać, można gwizdać i klaskać też można. Wszelka interakcja całkowicie dozwolona.

W klubie Betel odbędą się Targi płytowe. Spotkanie adresowane jest do wszystkich osób, zainteresowanych zakupem, sprzedażą i wymianą nośników muzycznych. Jeśli posiadasz kolekcję winyli, kompaktów, kaset, bądź też muzycznych dvd i chcesz ją wymienić/sprzedać/pokazać, koniecznie odwiedź klub Betel w sobotę o godz. 12.00. Na targach obecne będą także polskie niezależne wytwórnie, które zaprezentują swoje wydawnictwa.

Również w sobotę odbędzie się Panel dyskusyjny. Spotkanie w centrum festiwalowym przy Stolarskiej 6/9 obnaży prawdę o bookowaniu koncertów na magicznym zachodzie. O tym jak nawiązać kontakty w Niemczech i jak to działa w reszcie Europy i zachodniego świata opowie Christian Kirmes Kühr z agencji bookingowej Eine Welt aus Hack oraz z punktu widzenia artysty Pascale Mercier z Montrealu, czyli jedna z naszych gwiazd kryjąca się pod pseudonimem Mathematique.

Do ogłoszonego wcześniej programu koncertowego zespół z Kanady, który zagra 25 maja na scenie w klubie Betel – Phèdre.

Wydarzenia przy Green ZOO Festival
od 22 do 25 maja
Ambasada Krakowian, ul. Stolarska 6/9
Cafe Foyer na Scenie Przy Pompie, Plac św. Ducha 4
Kraków

Dodaj komentarz