• 2014-05-16

Audioriver Fashion Day ogłosił pierwszych projektantów

Madox, SI-MI, Staff By Maff, Mozcau, Bola i Jakub Pieczarkowski to niektóre z marek, które pojawią się na inauguracyjnej edycji targów mody niezależnej organizowanych przez Audioriver.

Audioriver Fashion Day (źródło: materiały prasowe organizatora)

Audioriver Fashion Day (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wciąż można dołączyć do tej grupy i zaprezentować swoje projekty w sobotę 26 lipca na malowniczych terenach płockiego festiwalu. Audioriver Fashion Day odbędzie się w ciągu dnia, między dwiema nocami koncertów takich gwiazd jak Little Dragon, Trentemøller, Loco Dice czy Camo & Krooked.

Okolica zalewu Sobótka, już od dawna znana uczestnikom festiwalu jako miejsce na odpoczynek czy after party, w tym roku zamieni się dodatkowo w oficjalną strefę mody ze sceną grającą muzykę deep house i downtempo. Swoją ofertę zaprezentuje w tym miejscu około 50 polskich projektantów.

Jesteśmy po pierwszym etapie selekcji wystawców i podoba nam się charakter, jakiego nabierają nasze targi. Zgłosiły się do nas znane i naprawdę ciekawe marki, co pokazuje, że – choć jesteśmy nowi w dziedzinie mody – jako Audioriver wzbudzamy duże zaufanie. Świadczy też o tym chęć pojawienia się u nas takich marek, jak Madox, SI-MI czy Staff by Maff.

Łukasz Napora

Style wystawców są bardzo zróżnicowane – w ich projektach znajdziemy zarówno minimalizm, jak i fantazyjne łączenia materiałów, kolorów i krojów. Madox to bardzo charakterystyczny, streetwearowy brand, który za pomocą luźnych, zapinanych spodni z klapą bardzo szybko przedostał się do świadomości polskich fanów mody.

Bardzo ciekawą marką jest również SI-MI, która prezentuje styl rodem z londyńskich ulic, choć w bardzo przystępnej cenie. To ubrania oryginalne, charyzmatyczne, wykraczające poza standardowe schematy. Cechują je wysoka jakość i przyjemne, miękkie materiały. Na targach pojawią się również propozycje duetu Marty Gajewskiej i blogerki modowej Maffashion, czyli Staff by Maff.

To projekty, które same się bronią – utrzymane w klimacie wielkomiejskiego stylu, podkreślają luz i młodość, przywołując trochę skojarzenia z amerykańskim collegem.

Festiwal Audioriver
Od 25 do 27 lipca 2014 roku
Płock

Dodaj komentarz