Wielka Gra w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dla miłośników nieznanych zakamarków miasta, intrygujących zagadek i dawnej Warszawy Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało grę miejską z okazji odbywającej się 17 maja Nocy Muzeów.

„Wielka Gra”, logo (źródło: materiały prasowe)

„Wielka Gra”, logo (źródło: materiały prasowe)

Uczestnicy gry przeniosą się do Warszawy przed siedemdziesięcioma laty i spotkają jej mieszkańców: cwaniackich gazeciarzy, rozmowne przekupki i pracowitych rzemieślników. Wejdą na teren największej przedwojennej fabryki platerów i odwiedzą tradycyjną cukiernię. Sprawdzą swój zmysł obserwacji i orientację w terenie. Dowiedzą się, co łączy konspiratora z osą i co oznacza tajemnica litera V rysowana na murach.

Wielka Gra to niepowtarzalna okazja dla wszystkich rodzin oraz warszawiaków w każdym wieku, by odkryć historię okupacyjnej Warszawy.

Wielka Gra to zarazem tytuł książki − podręcznika dla konspiratorów, napisanego przez Aleksandra Kamińskiego w czasie okupacji. Jest to opowieść o odwadze i wytrwałości, o tym jak zachować wewnętrzną wolność w czasach niewoli i pozostać wiernym raz podjętym zobowiązaniom. Uczestnicy gry będą mieli możliwość nie tylko ćwiczyć konkretne umiejętności, ale też odkryć ponadczasowe treści dzieła Aleksandra Kamińskiego.

Gra będzie się toczyć na terenie Woli, dokładne miejsce startu zostanie podane przy rejestracji. Rejestracja do 16 maja na www.1944.pl.

Wielka Gra
17 maja 2014 roku, od godziny 15.00 do 17.30
Muzeum Powstania Warszawskiego
Warszawa

Dodaj komentarz