• 2014-05-15

Legenda elektroniki na jedynym koncercie w ramach pożegnalnej trasy

4 czerwca na jedynym koncercie w Polsce, w Warszawie, wystąpi legendarny niemiecki zespół Tangerine Dream, najważniejszy wykonawca muzyki elektronicznej, którego wpływ na rozwój późniejszych gatunków trudno przecenić.

Tangerine Dream (źródło: mat. prasowe)

Tangerine Dream (źródło: mat. prasowe)

Tangerine Dream miało nie tylko ogromny wpływ na powstanie krautrocka czy new age, ale też w swojej bogatej dyskografii ma również arcydzieła muzyki filmowej – w tym ścieżki do takich filmów jak Cena Strachu, Twierdza czy Ryzykowny Interes. Liderem zespołu od 1967 roku jest Edgar Froese. Zespół wystąpi 4 czerwca w warszawskiej hali Arena Ursynów w ramach pożegnalnej trasy Phaedra Pharewell Tour 2014.

Polska jest krajem szczególnym w historii Tangerine Dream. w 1983 roku zespół wydał koncertowy album “Poland” będący rejestracją występu na warszawskim Torwarze. W 2001 roku natomiast wystąpili w stolicy na plenerowym koncercie z okazji otwarcia Mostu Świętokrzyskiego. Wbrew nazwie trasy, zespół nie zapowiada całkowitego zakończenia działalności ale ograniczenie występów do jednorazowych eventów. Kto wie jednak czy nie będzie to ostatnia okazja by zobaczyć Tangerine Dream na żywo w naszym kraju?

Koncert Tangerine Dream
4 czerwca 2014 r., godz. 20.00
Arena Ursynów, ul. Pileckiego 22
Warszawa

Dodaj komentarz