• 2014-05-15

Silent Disco na Wiankach

Po występie Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch Orchestra and Choir scena alternatywna Wianków-Święta Muzyki nabierze bardziej kameralnego charakteru i zamieni się w silent disco. Przedstawicieli polskiej sceny klubowej będzie można usłyszeć 21 czerwca na krakowskim placu Szczepańskim.

Unsound, logo (źródło: mat. prasowe)

Unsound, logo (źródło: mat. prasowe)

W słuchawkach usłyszeć będzie można przedstawicieli polskiej sceny klubowej – Lutto Lento, Ptaki oraz RSS B0YS. Prezentowana wspólnie z festiwalem Unsound wieczorna część wydarzenia będzie trwać od godziny 23.00 do 2.00 w nocy i odbędzie się w tym samym miejscu na placu Szczepańskim.

Kuratorem Silent Disco jest Unsound Festival.

Lutto Lento – założyciel wytwórni Sangoplasmo, cenionej oficyny specjalizującej się w kasetach z muzyką eksperymentalną, a także współtwórcą inicjatywy Dunno – cyklu imprez oraz wydawnictwa skupionego na niecodziennej muzyce tanecznej. Nagrywa różnorodne dźwięki, które cechuje kolażowy charakter, a poszukiwania w zakresie ciekawych faktur oraz rytmów łączy wykorzystanie nagrań terenowych. Jego zainteresowania znajdują odbicie w zróżnicowanych setach didżejskich śmiało łączących awangardę z kulturą klubową.

Ptaki – to duet didżejów i szperaczy, których producencka twórczość opiera się na fragmentach zapomnianych piosenek polskiego popu. Przeróbki takie jak Krystyna i Marek wydane nakładem The Very Polish Cut-Outs zyskały uznanie dzięki wyjątkowemu połączeniu klimatu dawnych prywatek z błogością plażowego disco, a Funkoff i Phantom pracują już nad debiutanckim albumem, który zbudowany będzie wyłącznie z sampli. Czekając na nowe nagrania projekt złapać można podczas eklektycznych występów stawiających na house, boogie i brzmienia z Balearów.

RSS B0YS – to sensacja ukryta za burkami rozpalająca dyskusje nie tylko dzięki enigmatycznym strategiom komunikacyjnym, ale przede wszystkim za sprawą oryginalnego brzmienia. Ich rytualna odmiana muzyki techno czerpie obficie z tradycji afrykańskich oraz bliskowschodnich, mieszając egzotyczne dźwięki z ciężką, wysoce skompresowaną elektroniką. Furorę wywołał ich ostatnich album dla Sangoplasmo. Godzinna kaseta N00W, na której twórczość duetu nabiera charakteru znanego ze świetnych występów na żywo, to próba muzycznej narracji i fantazji na temat dalekich lądów.

Silent Disco
21 czerwca 2014 roku
Plac Szczepański, Kraków

Dodaj komentarz