Jens Nippert zaprezentuje swoje prace na dwudniowej wystawie w Poznaniu

Podczas najnowszej wystawy w poznańskiej Galerii Naprzeciw swoje prace zaprezentuje niemiecki artysta Jens Nippert. Dwudniowa wystawa będzie mieć miejsce 18 i 19 maja.

Jens Nippert, wystawa „Das Leben der Hände – Życie rąk” (źródło: materiały prasowe galerii)

Jens Nippert, wystawa „Das Leben der Hände – Życie rąk” (źródło: materiały prasowe galerii)

Rzeźby artysty wykonane z trzciny (strzechy) oraz gliny, nawiązują do prostych, ludowych technik budowlanych – konstrukcji szachulcowych. Jens Nippert łączy w swojej pracy formy konstrukcyjne i plastyczne, w których proces twórczy jest nierozerwalny z gestem. O swoich poszukiwaniach mówi:

Prace rozumiem jako formę, w której proces prowadzi do wypowiedzi. Moje rzeźby są przenikającymi się ciałami, skutkiem tego struktura wewnętrzna oraz forma zewnętrzna pracy są ściśle ze sobą związane. Nie ma żadnych powierzchni tylko zespolone ze sobą strony zewnętrzne. Jako pewnego rodzaju jakość uboczna i nadbudowa całej konstrukcji wykształcają się formy przypominające ręce. Bez żadnej poprawności anatomicznych powiązań, jako otwarta zależność funkcji, grupa palców bez kości nadgarstka. Surowe, naturalne materiały i pewna niedokładność wykonania nie pozwalają myśleć jedynie o ludzkich rękach lecz bardziej o aktywności budowlanej zwierząt.

Jens Nippert – ur. w 1970 r. w Lüneburgu. Absolwent GH Kassel, Akademie der bildenden Künste Karlsruhe oraz Rijksakademie van beeldende kunsten w Amsterdamie. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i instalacją przestrzenną. Współtworzył przestrzeń wystawienniczą Restitution w Berlinie. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Jens Nippert, wystawa Das Leben der Hände – Życie rąk
Wystawa będzie mieć miejsce 18 i 19 maja 2014 roku
Ekspozycję będzie można oglądać między godziną 12.00 a 16.00
Galeria Naprzeciw
ul. Solna 4
Poznań

Dodaj komentarz