• 2014-05-14

The Blues Brothers zagrają we Wrocławiu

Legendarny zespół The Original Bluesbrothers Band będzie gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2014 organizowanego, tradycyjnie już, w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska Solidarność.

The Original Bluesbrothers Band (źródło: mat. prasowe)

The Original Bluesbrothers Band (źródło: mat. prasowe)

Zawsze chodziło o muzykę. Jake i Elwood może i stali na pierwszym planie, ale zadbali także o wsparcie ze strony najwybitniejszych muzyków bluesowych jakich kiedykolwiek udało się zebrać – ludzi stojących za sukcesem gwiazd takich, jak choćby Otis Redding, Booker T & MGS, Muddy Waters, James Cotton, Wilson Pickett, Sam & Dave, czy SNL Band. Skład, który powstał w tamtym okresie scementował się na tyle mocno, by koncertować jeszcze przez kolejne trzy dekady, pomimo problemów związanych z dyspozycyjnością poszczególnych muzyków. Od czasu zmiany składu w roku 1988, The Original Blues Brothers Band z powodzeniem występowali jako gwiazdy na małych i dużych międzynarodowych scenach większości jazzowych i bluesowych festiwali w całej Europie m.in. Nimes Fair we Francji, North Sea Jazz Festival w Holandii, Pistoia Blues Festival we Włoszech oraz Montreux Jazz Festival w Szwajcarii. Jednorazowo potrafili zebrać publiczność do 60,000 widzów.

The Original Blusebrothers Band:

Steve Colonel Cropper – najbardziej znany gitarzysta soulowy na świecie. Członek pierwotnego składu Blues Brothers. Znacząca postać muzyki soulowej lat 60-tych. W latach 80-tych, przywrócił popularność klasycznego brzmienia Stax, gdy aktorzy John Belushi i Dan Aykroyd skaptowali go do składu Blues Brothers.

Lou Blue Lou Marini – jeden z najbardziej pożądanych muzyków sesyjnych grających na klarnecie, rogu, saksofonie i flecie. Członek pierwotnego składu Blues Brothers.

Leon The Lion Pendarvis – skromny geniusz muzyczny, lider zespołu, aranżer, kompozytor i nadzwyczajny klawiszowiec. Występował, komponował, pisał i nagrywał praktycznie z każdym z branży muzycznej. Członek pierwotnego składu Blues Brothers.

Smokin John Tropea – gitarzysta z dużym doświadczeniem w muzyce z gatunku rock, pop i jazz. Tropea jako kompozytor i muzyk współpracował ze znaczącymi artystami z całego świata.

Eric Red Udel – dynamiczny wykonawca, którego uroda dorównuje jego niesamowitemu talentowi, stał się wspaniałym muzykiem.

Lee Funkytime Finkelstein – jest rozchwytywanym perkusistą z Nowego Jorku, który obecnie gra z The Original Blues Brothers.

Larry Trombonius Maximus Farrell – barwna postać muzyczna. To jeden z najlepszych artystów w Nowym Jorku grających na rogu, rozchwytywany, powszechnie ceniony i szanowany.

Steve Catfish Howard – dołącza do The Blues Brothers Band mając bogatą przeszłość kulturową i muzyczną prosto z Nowego Orleanu, po licznych występach i podróżach m.in. z m.in. Dr.John i Wings- zespołem Paula McCartney’a.

Bobby Sweet Soul Harden – muzyk soulowy z Nowego Jorku. Najbardziej ceniony wokalista soulowy, porywa swym głosem publiczność na całym świecie. Lider światowej sławy Original Blues Brothers Band.

Rob The Honeydripper Paparozzi – to amerykański harmonijkarz i wokalista z New Jersey, nominowany do nagrody Grammy. Były członek The Original Blues Brothers Band.

Tommy Pipes McDonnell – irlandzki tenor zszedł na złą drogę! … Dan Aykroyd. Tommy jest znany z nagrań i występów z The Original Blues Brothers Band. Był głównym wokalistą w filmie Blues Brothers 2000, w którym zagrali Dan Aykroyd, John Goodman, Blue Lou Marini, Alan Mr.Fabulous Rubin, Steve Cropper, Matt Guitar Murphy, Duck Dunne, Paul Schaffer i Eddie Floyd.

Koncert The Original Bluesbrothers Band na wROCK for Freedom 2014
30 sierpnia 2014 r., godz. 16.30
ul. Grabiszyńska 184, Zajezdnia MPK, Wrocław

Dodaj komentarz