• 2014-05-14

Stary Gołębnik – przedpremiera w Klubie Kabaret

18 maja w Klubie Kabaret odbędzie się specjalny pokaz przedpremierowy najnowszej produkcji Kabretu – spektaklu Stary Gołębnik.

„Stary gołębnik" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Stary gołębnik" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Inspiracją do powstania spektaklu byli samotni, odrzuceni, niemogący znaleźć miejsca w społeczeństwie ludzie. Poszukiwacze, często nazywani dzikusami, którzy tworzą swój własny świat, którym samotność daje możliwość głębszego spotkania z samym sobą.

Tytułowy Stary Gołębnik staje się miejscem ich zlotu, a jedynymi świadkami intensywnych przeżyć są gołębie. Ich monotonne gruchanie może być dla niektórych denerwującym przekleństwem, dla innych uspokojeniem.

Zapraszamy widzów do rozmowy, w której nie słowa, a jedynie ciało mówi o stanie ducha bohaterów. Poprzez obraz i ruch chcemy ująć samotność tak, by nie wzbudzała ona smutku, lecz dodawała otuchy i budziła nadzieję. Nie oczekujcie historii podanej wprost, wsłuchajcie się w bicie serc aktorów, aby odczytać sens całości.

Krakowski Teatr Nikoli działa już 24 lata, prezentując teatr ruchu – wykorzystując elementy pantomimy, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej – w całej Polsce, a także za granicą. W swojej twórczości silnie odwołuje się do aktorstwa rodem z kina niemego.

Interaktywne fragmenty sprawiają, że prezentowane sztuki dosłownie wciągają widzów w magiczny świat kreowany na scenie. Tym razem Mikołaj Wiepriew (reżyseria, ruch sceniczny, obsada) i Dominika Jucha (ruch sceniczny, obsada) zapraszają do samotnej podróży w głąb siebie.

Stary Gołębnik
18 maja 2014 roku, godz. 20.00
Klub Kabaret
Kraków

Dodaj komentarz