• 2014-05-13

Wielkie ciasto, wielka rzecz, która smutkom mówi precz!

18 maja Teatr Gdynia Główna zaprasza na spektakl Wielkie ciasto inspirowany opowiadaniem J.R.R. Tolkiena Kowal z Podlesia Większego.

„Wielkie ciasto”, fot. Bartek Dobrowolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wielkie ciasto”, fot. Bartek Dobrowolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pełna przygód opowieść wprowadza widzów w magiczny świat wyobraźni. Teatr, który pokazuje, że wystarczy garść kreatywności i szczypta zapału, żeby zwykłe kuchenne sprzęty zamienić w niezwykłe, skonstruowane z pomysłem postaci.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w każdym wieku – dla młodszych to wyśmienita zabawa, dla starszych powrót do krainy dzieciństwa, gdzie najprostsze rzeczy cieszyły najbardziej. Do tego rozchodzący się po całym teatrze zapach ciasta – czego chcieć więcej w niedzielne popołudnie?

Spektakl przygotowany przez Piotra Srebrowskiego jest wesołą, zabawną i przede wszystkim ciekawą opowieścią o losach młodego Kowalczyka według opowiadania Johna Ronalda Reuela Tolkiena Kowal z Podlasia Większego. Kowalczyk odnajduje w cieście tajemniczą gwiazdkę, która umożliwia mu podróż do krainy czarów. Bohater nie namyślając się wiele z tej okazji korzysta, nurkując w głąb… stołu, na którym toczy się wcześniej akcja.

Łukasz Rudziński

Spektakl Wielkie ciasto
18 maja 2014 roku, godz. 12.00
Teatr Gdynia Główna
Gdynia

Dodaj komentarz