• 2014-05-13

Katowice Street Art Festival

Już 16 maja rozpocznie się 4. edycja Katowice Street Art Festivalu, podczas którego na muzycznej części festiwalu w Jazz Club Hipnoza zagrają Onra, Last Robots oraz Fifti.

Onra na Katowice Street Art Festival (źródło: mat. prasowe)

Onra na Katowice Street Art Festival (źródło: mat. prasowe)

Pochwała miasta i święto miejskości, czyli Katowice Street Art Festival już od czterech lat odbywa się na Śląsku w okolicach maja. To nie tylko wydarzenie kulturalne, ale przede wszystkim społeczne. W ramach festiwalu realizowane są projekty zaproszonych artystów, odbywają się również warsztaty, wystawy oraz koncerty.

W tegorocznej koncertowej części festiwalu zaprezentuje się m.in. Onra, czyli Arnaud Bernard to producent muzyczny z Paryża, wychowany na hip-hopie, a czerpiący inspiracje z wielu różnych nurtów. W 2006 roku odbył pierwszą wycieczkę do Wietnamu, z której przywiózł kolekcję chińskich i wietnamskich płyt winylowych. Album z nich powstał spowodował, że Onra stał się wielki i rozpoznawalny na całym świecie, a singiel The Anthem rozbrzmiewał przez wiele kolejnych miesięcy, zarówno na komplikacjach, jak i w reklamach TV.

W maju 2010 roku irlandzka oficyna All City Records wydała jego ostatni album Long Distance. To płyta, na którą wielki wpływ miała muzyka lat 80, electro-funk, nowoczesny soul i boogie. Na swoim blogu polecał go Jay-Z, a portal Pitchfork przyznał 8/10 punktów.

Last Robots, nigdyś Electricity!, a indywidualnie – Bert i Igor. Ten znany warszawski duet działa już od 7 lat, choć obaj jego członkowie mają za sobą o wiele dłuższe indywidualne doświadczenie djskie. Już jako duet zostali rezydentami klubu On-Off, a następnie Vinylu, w których to klubach współorganizowali cykl imprez Electricity! Współpraca szybko przerodziła się w działalność studyjną. Dziś Last Robots nie tylko miksują podczas imprez, ale przede wszystkim produkują własne nagrania, jak również są autorami remiksów dla zespołów D4D, Plastic, Kamp!, Fox, Out Of Tune oraz Noviki. Last Robots można usłyszeć w całej Polsce – w klubach, na festiwalach i w eterze. Są ambasadorami marki Pioneer Dj.

Fifti to dj obecny na klubowej scenie od 2003 roku, choć jego przygoda z puszczaniem muzyki zaczęła się dużo wcześniej. Stara się grać tylko dobre imprezy i wpierać istniejącą wokół ulubionych gatunków subkulturę. Aktualnie członek kolektywów Dub Lovin’ Criminals oraz Zło-Tek. Promotor i organizator eventów klubowych, z wykształcenia animator kultury, zawodowo zajmujący się produkcją wydarzeń muzycznych i artystycznych. Zwolennik głębokiego basu, potężnych soundsystemów i imprez audiowizualnych.

Katowice Street Art Festival
od 16 do 25 maja

Dodaj komentarz