• 2014-05-13

Statek dla lalek Mileny Marković

17 i 18 maja na deskach Teatru Barakah w Krakowie wystawiony zostanie spektakl Statek dla lalek Mileny Marković, w reżyserii i adaptacji Any Nowickiej.

„Statek dla lalek, plakat - Teatr Barakah (źródło: mat. prasowe)

„Statek dla lalek, plakat - Teatr Barakah (źródło: mat. prasowe)

W symbolice statek/okręt posiada wiele znaczeń. Podróż, człowieczy los, kobieta, pragnienie uwolnienia się od krępujących norm… Wszystko to znajdziemy w spektaklu na podstawie sztuki Mileny Marković. Statek dla lalek to wędrówka dziewczynki-dziewczyny-kobiety po kolejnych etapach życia. Dziewczynka jest molestowana, dziewczyna ucieka z domu, kobieta pragnie miłości, ale napotyka na twardą rzeczywistość, kolejny i kolejny raz. Spektakl ten to również studium życia kobiety-artystki, jej ucieczki w świat fantazji, alkoholu i autodestrukcji. Głębokie wejście w psychikę postaci oraz duża rola muzyki i dialogów śpiewanych sprawiają, że Statek dla lalek to spektakl, który na długo pozostaje w pamięci widza i który swobodnie można określić, jako z pogranicza dramatu psychologicznego oraz mini-musicalu.

Statek dla lalek z całą pewnością nie jest przeznaczony dla spragnionych niedzielnej rozrywki widzów. Bliżej mu do emocjonalnej masakry, którą warto sobie w tym wypadku zaserwować, ale tylko na własną odpowiedzialność. Mocna, odważna propozycja, aż strach odrzucić – Marcelina Nowakowska Teatralia.

Twórcy:
obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Michał Chołka, Jan Mancewicz
reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka
autor: Milena Markovic, tłumaczenie: Agnieszka Cielesta, scenografia i kostiumy: Monika Kufel, muzyka: Piotr “Lala” Lewicki, choreografia: Iwona Olszowska, grafika: Sylwia Wierzbowska

Statek dla lalek
17 i 18 maja 2014 r., godz. 22.00
Paulińska 28, Teatr Barakah
Kraków

Dodaj komentarz