• 2014-05-13

Noc Muzeów historycznie i kosmicznie

16 maja od godziny 19.00 do 1.00 Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zaprasza na Noc Muzeów.

Robot Scorpio 3 skonstruowany przez studentów Koła Naukowego Off-Road Politechniki Wrocławskiej (źródło: materiały prasowe)

Robot Scorpio 3 skonstruowany przez studentów Koła Naukowego Off-Road Politechniki Wrocławskiej (źródło: materiały prasowe)

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 16 maja, w czasie której na dziedzińcu Zamku Żupnego za sprawą robotów będzie wyjątkowo, bo kosmicznie i historycznie. Roboty przeznaczone do wykonywania różnych zadań zaprezentują studenci Kół Naukowych: INTEGRA Akademii Górniczo Hutniczej z Krakowa i OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej. Wśród pokazywanych będzie robot Scorpio 3, laureat II nagrody w konkursie łazików marsjańskich zorganizowanym przez University Rover Challenge w USA w 2013 r. W wyjątkowy nastrój wprowadzi Teatr Nikoli z Krakowa akcją teatralną Nie z tej ziemi.

W części historycznej górniczą technikę przybliży prezentacja multimedialna a wystawa Górnictwo w sztuce, sztuka w górnictwie pokaże jak różny jest sposób postrzegania górniczego, podziemnego świata przez niezwiązanych z nim profesjonalistów i pracujących w nim górników, wskaże na zaskakujące motywy powstania niektórych obrazów. Można zwiedzić ją z autorem o godz. 19.00.

Choć impreza ma miejsce w nocy uczestniczy w niej dużo dzieci. Z myślą o nich, w godzinach od 19.00  do 21.00, prowadzone będą zajęcia interaktywne na zamkowym dziedzińcu. Warto też zobaczyć sam Zamek Żupny, który w 2013 roku został wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. W tę jedyną w roku noc rozświetli go specjalna iluminacja.

Noc Muzeów
16 maja 2014 roku, od godz. 19.00 do 1.00
Muzeum Żup Krakowskich
Wieliczka

Dodaj komentarz