Killafornia & Top 9 zwycięzcą Warsaw Challenge

Zakończyły się dwudniowe zmagania najlepszych na świecie ekip breakdance. Zwycięzcą turnieju o nagrodę Miasta st. Warszawy została grupa Killafornia & Top 9, przed Predatorz. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Hustle Kids oraz South Front.

Killafornia & Top 9 (źródło: mat. prasowe)

Killafornia & Top 9 (źródło: mat. prasowe)

Organizowany przez Miasto st. Warszawa festiwal Warsaw Challenge ściągnął po raz kolejny do stolicy światowe sławy bboingu oraz muzyki hip-hop. Występy najlepszych ekip breakdance, showcase’y, koncerty polskich i zagranicznych gwiazd sprawiły, że Warszawa w weekend kiwała się rytmach hip-hopu. Przez dwa dni bezpłatnej imprezy, łącznie przewinęło się przez Park Sowińskiego blisko 30 tysięcy widzów. Gwiazdą muzyczną ostatniego dnia był DMX, który w Polsce wystąpił po raz pierwszy.

Czołówka polskiej i światowej sceny breakdance rywalizowała w dwóch konkursach – głównym i All Styles. Szczególnie gorąco dopingowano polską ekipę Polskee Flavour, której widowiskowy występ wzbudził prawdziwy aplauz. Oprócz najlepszych tancerzy na festiwal zaproszono również czuwających nad rywalizacją znanych sędziów – m.in legendarnego Iron Monkey’a, założyciela jednej z najsławniejszych ekip breakdance na świecie: Renegades Crew.

DMX (źródło: mat. prasowe)

DMX (źródło: mat. prasowe)

Ogromnym zainteresowaniem oprócz tanecznych bitew cieszyły się występy legendarnych już gości z USA – grupy The Pharcyde i rapera DMX, którego show publiczność uznała, za jeden z najlepszych w historii Warsaw Challenge. Występ DMX’a rozpoczął się w dość nietypowy sposób. Raper na kilka minut przed koncertem wybiegł do parku, gdzie namówił grupkę fanów do wspólnej modlitwy, po czym wskoczył jak burza na deski amfiteatru i dał niezwykle energetyczny performance. Od pierwszego momentu  zdobył serce publiczności nawiązując z nią świetny kontakt. Już w trakcie pierwszego utworu muzyk tańczył z tłumem. Chwilę później wdrapał się na konstrukcję sceny, skąd wykonał kolejny numer. A to dopiero początek niepowtarzalnego show, które DMX zaserwował tego wieczoru mieszkańcom stolicy. Wykonywał hit po hicie, zapraszał do siebie kolejne osoby, z którymi tańczył, rymował, a nawet robił pompki. Doskonale bawiono się także podczas wcześniejszych koncertów polskich raperów – Tedego, Centrum Strona, Ten Typ Mes i Eldo.

Warsaw Challenge to Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance organizowane już po raz ósmy przez Miasto Stołeczne Warszawa. Rywalizacjom b-boyów towarzyszą koncerty czołowych polskich zespołów oraz zagranicznych gwiazd. Dotychczas w warszawskim Parku Sowińskiego wystąpili m.in. Talib Kweli, De La Soul, Rahzel, Dilated Peoples, IAM, Jungle Brothers, Looptroop, Saian Supa Crew czy Ugly Duckling. Ostatnią edycję obejrzało ponad 20 tys. widzów.

Warsaw Challenge
od 9 do 11 maja 2014 roku
Park Sowińskiego w Warszawie

Dodaj komentarz