• 2014-05-12

Witold Flak o spotkaniach z drugim człowiekiem

Od 17 maja w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Witolda Flaka pt. Open.

Fot. Witold Flak, „Open” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Witold Flak, „Open” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor przedstawia cykl fotografii z dotychczasowych wędrówek i poszukiwań: spotkań z drugim człowiekiem. To właśnie niezachwiana wiara w człowieka jest motywacją i pretekstem, by stał się on głównym obszarem zainteresowań fotografa. Próby odnalezienia i uchwycenia prawdziwego oblicza osób, pozbawionych masek, nie stanowią tu przedmiotu filozoficznej analizy, są częścią poszukiwań uniwersalnych prawd o człowieku. Inspiracją stają się młodość jak i dojrzałość, radość jak i smutek, gesty, detale, a także sytuacje gdy odczuwamy świat wszystkimi zmysłami.

Wszystkie prace zostały wykonane na materiale analogowym, a prezentowane fotografie są czarno-białymi srebrowymi powiększeniami wykonanymi ręcznie w ciemni fotograficznej na światłoczułym papierze barytowym. Zaprezentowanych zostanie łącznie około 50 fotografii.

Fotografia miała być kolejnym ciekawym zajęciem, stała się życiem/pasją. W swoim zaangażowaniu, autor wiernie próbuje uchwycić człowieka w jego naturze. Dlatego też, niezależnie czy fotografuje własny projekt czy prace zlecone, daleki jest od szukania drogi na skróty, sensacji bądź możliwości obnażenia kogoś. Portret upatruje w kategoriach daru: To szczęście z faktu, że ktoś chciał mi pozować, albo bardziej ofiarować tę wyjątkową chwilę.

Witold Flak, Open
Wystawę można oglądać od 17 maja do 15 czerwca 2014 roku
Galeria DAP 1 i 2
ul. Mazowiecka 11A
Warszawa

Dodaj komentarz