• 2014-05-12

Pożądanie – wkrótce premiera francuskiej produkcji

Premiera filmu Pożądanie, z gwiazdą Nietykalnych (François Cluzet) oraz Sophie Marceau w rolach głównych, nastąpi w Polsce 18 lipca. Reżyserką produkcji jest Lisa Azuelos.

„Pożądanie”, reżyseria Lisa Azuelos (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pożądanie”, reżyseria Lisa Azuelos (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Żonaty mężczyzna to moje jedyne tabu – takie słowa padają z ust postaci granej przez Sophie Marceau w filmie Pożądanie. Czy piękna kobieta przekroczy zakazaną granicę? Jeżeli tak, to tylko dla François Cluzeta – francuskiego aktora pamiętanego z rewelacyjnej roli milionera w hicie Nietykalni.

Elsa (Sophie Marceau) to utalentowana i odnosząca zawodowe sukcesy pisarka. Pierre (François Cluzet) jest żonatym i prowadzącym szczęśliwe życie rodzinne prawnikiem. Losy obojga przetną się, kiedy wspólny przyjaciel pozna ich ze sobą na ceremonii zamknięcia targów książki. To, z pozoru niewinne spotkanie, przerodzi się w trudną do opanowania fascynację. Pierre, mimo uczucia jakim darzy swoją żonę Anne, nie może przestać myśleć o pięknej nieznajomej. Elsa, świeżo po burzliwym rozwodzie, niechętna wchodzeniu w nowe relacje, wciąż jest pod wrażeniem nieznajomego. Oboje nie mogą zapomnieć o spotkaniu, które wytrąciło ich z równowagi. Czy wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia przerodzi się w coś więcej? Uczucia, emocje, miłość, pożądanie i fascynacja – nikt nie opowie o nich lepiej niż Francuzi.

Pożądanie
Reżyseria i scenariusz: Lisa Azuelos
Obsada: Sophie Marceau (Braveheart – Waleczne Serce, Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus), François Cluzet (Nietykalni, Perfekcjonista, Niebo nad Paryżem)
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 18 lipca 2014 roku

Dodaj komentarz