• 2014-05-12

Prawda: Spektakl Sławińskiego w Teatrze Powszechnym

31 maja na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi wystawiony zostanie premierowy spektakl Prawda w reżyserii Marcina Sławińskiego.

„Prawda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Prawda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mistrz komedii Marcin Sławiński na warsztat bierze sztukę jednego z najciekawszych dziś autorów francuskich młodego pokolenia Floriana Zellera. Sztuka od momentu premiery w 2011 roku zrobiła przebojową karierę na teatralnych scenach Francji i ma szansę stać się hitem także w Polsce.

Florian Zeller w swojej sztuce stawia pytanie o to na ile jesteśmy uczciwi w miłości? Czy potrafimy i mówimy o niej szczerze? Czy może gramy przed sobą nawzajem, zakładając maski?

Filip od sześciu miesięcy każdą przerwę na lunch spędza z Alice w hotelowym pokoju. Tej jednak przestaje to wystarczać i próbuje namówić kochanka, by wyjechali razem na weekend. Filip również chciałby spędzić więcej czasu z kochanką, ale obawia się, że o romansie dowie się jego żona Laura. Pojawia się więc problem jak ukryć ich związek przed Laurą i najlepszym przyjacielem Filipa Paulem, który nota bene jest mężem Alice. Zrezygnować? Powiedzieć prawdę? Przecież jak mówi jeden z bohaterów sztuki gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie zostałaby na ziemi ani jedna para. Czy tak jest w istocie?

Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Karolina Łukaszewicz, Beata Ziejka, Grzegorz Pawlak, Marek Ślosarski
Asystent reżysera: Arkadiusz Wójcik
Inspicjent/sufler: Małgorzata Urzędowska

Premiera spektaklu Prawda
31 maja 2014 roku
Teatr Powszechny
Łódź

Dodaj komentarz