• 2014-05-12

Jason Fulford. Hotel Oracle. Więcej wskazówek wkrótce

W trakcie Miesiąca Fotografii w przestrzeni miejskiej Krakowa pojawi się Hotel Oracle, którego autorem jest Jason Fulford. Aby go odnaleźć i zobaczyć, co się w nim kryje, należy zastosować się do wskazówek artysty. Więcej szczegółów już wkrótce.

„Klucz do pokoju Nikoli Tesli”, 25 października 2013 © Jason Fulford (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Klucz do pokoju Nikoli Tesli”, 25 października 2013 © Jason Fulford (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hotel Oracle to hotel bez adresu. Jak sugeruje jego nazwa (Oracle to po polsku wyrocznia), przynależy raczej do porządku mitu niż codziennej rzeczywistości. Jest obiektem widmem pojawiającym się w różnych częściach świata – składają się na niego pokój hotelowy w Nowym Jorku, taras w Paryżu, piwniczka z winem w Mediolanie czy basen w Los Angeles.

Jason Fulford – fotograf i współzałożyciel wydawnictwa J&L Books. Stały współpracownik magazynu Blind Spot oraz wykładowca uniwersytecki. Twórca monografii, m.in. Sunbird (2000), Crushed (2003), Raising Frogs For $$$ (2006), The Mushroom Collector (2010), Hotel Oracle (2013). Współredaktor, wraz z Gregorym Halpernem, książki The Photographer’s Playbook (Aperture Foundation) oraz współautor książki fotograficznej dla dzieci This Equals That.

Jason Fulford, Hotel Oracle
W ramach Miesiąca Fotografii 2014
Pracę można oglądać od 15 maja do 15 czerwca 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz