• 2014-05-12

Janusz Radek: Recital w Teatrze Lalki i Aktora

30 maja w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu Janusz Radek zaśpiewa przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka. Wśród utworów znajdą się zarówno te ze starszych recitali artysty, jak i te najnowsze, autorskie piosenki.

Janusz Radek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Radek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Radek – nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i charyzmatyczny frontman – na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość oraz bliski i wyjątkowy kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia. Innym razem zadziwia muzyką taneczną, bardzo nowoczesną, by za chwilę powrócić sentymentalnie do utworów Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk.

Koncertowo Janusz Radek to gwarancja jakości i poziomu, ale także emocji, niejednokrotnie zaskakujących. Janusz Radek lubi niespodzianki, jak opisał jego koncert jeden z organizatorów:

Każdy jego program jest inny, każda płyta odmienna. Nawet w trakcie recitalu nastrój może się radykalnie zmienić – i wykonawca zaserwuje romantycznie zasłuchanej publiczności szalony, zwariowany pastisz, albo wyciszy rozbawioną salę szarpiącym nerwy songiem. Czasem też niewinna zapowiedź piosenki urośnie do rangi samodzielnego utworu zaimprowizowanego na naszych oczach. A jeśli to wszystko zniesiemy spokojnie, to zawsze są jeszcze bisy – a tam się potrafi dziać, oj potrafi… Inny i niepowtarzalny jest nie tylko każdy program, ale każdy koncert – bo to zawsze wypadkowa nastroju wykonawcy i odbioru jego propozycji, reakcji publiczności.

Koncert Janusza Radka
30 maja 2014 roku
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz