• 2014-05-10

Polita – musical w 3D

26 i 27 maja w Studio Buffo w Warszawie odbędą się dwa pokazy spektaklu Polita, pierwszego w Polsce i na świecie musicalu w 3D.

Natasza Urbańska, „Polita" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natasza Urbańska, „Polita" (źródło: materiały prasowe organizatora)

To wielkie show teatralne o życiu Poli Negri, legendarnej polskiej aktorki. Odcisk jej dłoni w sąsiedztwie Ch. Chaplina zdobi hollywoodzką aleję gwiazd. Za oceanem zarobiła 6 milionów dolarów. Zrewolucjonizowała wizerunek kobiety swoich czasów. Musical Polita zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pod dyrekcją Agnieszki Odorowicz.

W produkcję spektaklu zaangażowany jest cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo oraz aktorzy gościnni. W roli głównej występuje Natasza Urbańska. Autorami są twórcy musicalu Metro: libretto – Agata Miklaszewska, muzyka – Janusz Stokłosa, reżyseria i choreografia – Janusz Józefowicz.

Dzięki technice 3D możemy oglądać połączenie świata realnego z wirtualnym. Zaawansowana technologia powoduje, że widzowie w czasie spektaklu przenoszą się na ulice Berlina lat 30., czy do Nowego Jorku w momencie wybuchu wielkiego kryzysu w 1929 r. Trójwymiarowa scenografia stworzona przez zespół profesjonalistów ze studia Platige Image, pozwala aktorom grać w wirtualnej rzeczywistości, otaczając się zarówno rzeczywistymi jak i nierealnymi rekwizytami. Użycie technologii 3D sprawia, że widzowie nie są w stanie odróżnić, które elementy musicalu są prawdziwe, a które są częścią wirtualnej scenografii. To pierwszy w Polsce i na świecie spektakl, który wykorzystuje technologie wizualne 3D na taką skalę.

Polita miała swoją premierę w Polsce w 2011 roku. Do tej pory spektakl zobaczyło już 104 000 widzów podczas 52 spektakli przy pełnej widowni. W grudniu 2013, w Petersburgu miała miejsce premiera musicalu Pola Negri – inspirowanego Politą. Spektakl wystawiany jest na scenie teatru DK Lensowieta w Petersburgu, gdzie obejrzało go dotychczas ponad 45 000 widzów.

Musical Polita
26 i 27 maja 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Studio Buffo

1 komentarz do artykułu “Polita – musical w 3D”

 1. WITAM *
  MUSICAL PT *POLITA * O POLI NEGRI ,O POLSKIEJ AKTORCE KINA NIEMEGO ,
  KTÓREGO REŻYSEREM I CHOREOGRAFEM JEST JANUSZ JÓZEFOWICZ ,
  MUZYKĘ NAPISAŁ JANUSZ STOKŁOSA GDZIE GŁÓWNĄ ROLĘ ZAGRAŁA
  UTALENTOWANA AKTORKA * PIOSENKARKA NATASZA URBAŃSKA
  JAKO POLA NEGRI ARTYŚCI ZE * STUDIA BUFFO *
  ORAZ INNE OSOBY KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W TYM SPEKTAKLU *
  ZROBIŁ NA MNIE WIELKIE WRAŻENIE *
  A TO DZIĘKI EFEKTOM W TECHNOLOGII 3D- LIVE*
  JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I ŻYCZĘ DALSZYCH POMYSŁÓW *
  POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DALSZEJ SATYSFAKCJONUJĄCEJ PRACY ZAWODOWEJ *
  UŻYTKOWNIK
  zosia kosicka

  KARCZEW 12052014ROK8
  KTÓRE BY ZADZIWIŁY WIDZÓW

Dodaj komentarz