• 2014-05-09

Premiera Tajemniczego ogrodu

17 maja we Wrocławskim Teatrze Współczesnym odbędzie się prapremiera spektaklu Tajemniczy ogród w reżyserii Katarzyny Szyngiery, inspirowanego powieścią Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem.

Maciej Kowalczyk (Colin), fot. Tomasz Żurek (źródło: mat. prasowe)

Maciej Kowalczyk (Colin), fot. Tomasz Żurek (źródło: mat. prasowe)

Mary prosto z Indii trafia do Anglii, świata posługującego się innym językiem i nowymi dla niej zasadami. W tym domu nie jest przytulnie, ten dom przypomina zamek strachów, w którym na każdym rogu czyha nowe wyzwanie, kolejna tajemnica, odmienna gra. Zabawa wedle nieznanych reguł jest ryzykowna, ale jakie konsekwencje może mieć ich ujawnienie? Mary patrzy inaczej i inaczej rozumie – czy jej dystans może wywrócić ten świat na opak, sprawić, że zastane mury zaczną pękać?

Katarzyna Szyngiera – studentka V roku Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Spektakl dyplomowy Sferia zrealizowała we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej na ostatniej kondygnacji parkingu galerii handlowej. W ramach XXI Malta_festival w popadającej w ruinę przestrzeni przedwojennego szpitala psychiatrycznego w Owińskach przygotowała spektakl Autobus jedzie. W koprodukcji krakowskiej PWST oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zrealizowała spektakl Przypisy do Powstania w ramach obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania. Autorka akcji performatywnych, m.in. w warszawskim klubie Plan B: Bajka spekulatywka, Bukowski Show, Kwadrofonia. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym w ramach cyklu ‘wtw://strefy_kontaktu_kajzar zrealizowała czytanie performatywne tekstów Helmuta Kajzara pod tytułem nie ma nikogo bez niczego.

Tajemniczy ogród
Prapremiera: 17 maja 2014 roku
ul. Rzeźnicza 12, Duża Scena Wrocławskiego Teatru Współczesnego

Dodaj komentarz