Rysować i tak, i tak, i tak… Ogólnopolska Wystawa Rysunku

Od 23 maja w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu będzie można oglądać Ogólnopolską Wystawę Rysunku pt. Rysować i tak, i tak, i tak…

Dawid Polony, „Ja sam i drobne bicie na dekiel”, 2013 olej, mazak, papier 100cm x 140cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Polony, „Ja sam i drobne bicie na dekiel”, 2013 olej, mazak, papier 100cm x 140cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolska Wystawa Rysunku jest organizowana przez Zakład Rysunku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od 2008 roku. W poprzednich pięciu edycjach w wystawie wzięło udział blisko 300 młodych artystów z ponad 20 uczelni z całej Polski. Tegoroczna VI edycja będzie pierwszą w formule biennale i będzie większa od poprzednich. Każda z kolejnych edycji ma główny tytuł RYSOWAĆ i jego rozwinięcie, w tym roku jest to RYSOWAĆ i tak, i tak, i tak…. Swoje prace na wystawę mogą zgłaszać studenci i absolwenci dwóch ostatnich lat wszystkich uczelni artystycznych w Polsce. Wernisaż odbędzie się 23 maja 2014 w Galerii Sztuki Wozownia.

Na przełomie października i listopada Wystawa zostanie pokazana w Galerii Aula na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wystawa jest niejednokrotnie pierwszą okazją dla młodych ludzi do zaprezentowania swojej twórczości w profesjonalnej galerii sztuki. Bardzo istotny aspekt przedsięwzięcia stanowi spotkanie i konfrontacja twórczości osób z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Tegoroczna edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych artystów, swoje propozycje na wystawę przysłało blisko 300 młodych twórców, z czego jury do wystawy zaprosiło blisko 90 osób. Na wystawie będzie można zobaczyć rysunek klasyczny, ilustrację, animację, instalacje, a także działania rysunkowe i performance.

Ogólnopolska Wystawa Rysunku, RYSOWAĆ i tak, i tak, i tak…
Wernisaż: 23 maja 2014 roku
Wystawa potrwa do 29 czerwca 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz