Kiermasz książek dla dzieci

Od 10 do 11 maja w godzinach od 11.00 do 17.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku potrwa kiermasz książek dla dzieci.

Il. Tomasz Samojlik (źródło: materiały prasowe)

Il. Tomasz Samojlik (źródło: materiały prasowe)

W trakcie kiermaszu organizatorzy zaprezentują pięknie wydane książki ponad 20 małych i niezależnych wydawnictw, których w przeważającej większości nie można kupić w zwykłej księgarni.

Na kiermaszu nie zabraknie książek, które przy wykorzystaniu niebanalnej estetyki opowiadają o sprawach istotnych i trudnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: zazdrości o młodsze rodzeństwo, śmierci bliskich, dramacie wojny, odmienności kulturowej sąsiadów, chorobie, czy najnowszej historii Europy. Pokazane zostaną książki, które w nowoczesny, a zarazem prosty sposób zachęcają do rozmowy o patriotyzmie i ekologii (Kto ty jesteś?, wyd. Wytwórnia), płci kulturowej, czyli osławionym gender (Kosmonautka, wyd. Poławiacze Pereł) czy fizjologii człowieka (Wielki grzmot. Biegunka, wyd. Hokus-Pokus).

Pojawią się także wydawnictwa, które pomogą rodzicom nawet najmłodsze dzieci wprowadzić w bogaty świat sztuki, zarówno współczesnej, jak i klasycznej (seria Mały Koneser, wyd. Dwie Siostry, Był gdzieś haj taki kraj, Była gdzieś taka wieś Franciszki i Stefana Themersonów, wyd. Widnokrąg). Prezentowane będą zarówno nowości, jak i dobrze znane baśnie oraz opowieści w nowych wydaniach. W tym roku nowością na kiermaszu będą dwie wybitne serie komiksowe skierowane do dzieci wydawnictw Kultura Gniewu i Centrala.

Wydarzenia towarzyszące:

  • 10 maja 2014, godz. 14.00 spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem, prowadzenie Magdalena Wieremiejuk
  • 11 maja 2014, godz. 13:00 spotkanie promocyjne książki australijskiego pisarza i ilustratora Shauna Tana Regulamin na lato

Na kiermasz i wszystkie wydarzenia towarzyszące wstęp wolny.

Kiermasz książek dla dzieci
Od 10 do 11 maja 2014 roku, od godz. 11.00 do 17.00
Galeria Arsenał
Ul. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz