Przystanek poetów

9 maja o godzinie 18.00 w Szklarni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Przystanek poetów, zorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie. Gośćmi będą Joanna Dziwak i Adam Wiedemann.

„Przystanek poetów” (źródło: materiały prasowe)

„Przystanek poetów” (źródło: materiały prasowe)

Tym razem na Przystanku poetów zagoszczą Joanna Dziwak i Adam Wiedemann. W dorobku literackim tych twórców można zaleźć zarówno publikacje poetyckie, jak i prozatorskie. Działalność artystyczna gości nie kończy się jednak na literaturze. Joanna Dziwak tworzy ironiczne memy na fejsbukowej tablicy Hipsterski Maoizm. Adam Wiedemann jest również krytykiem muzycznym oraz człowiekiem renesansu.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszych książek poetyckich twórców. Wstęp wolny.

Joanna Dziwak (ur. w 1986 roku) − polska poetka i pisarka. Wiersze publikowała m.in. w Akcencie, Czasie Kultury, Toposie i Portrecie. Jej poezja była tłumaczona na język węgierski. Laureatka Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego 2010. W tym samym roku ukazał się jej własny tomik poetycki sturm & drang (Gniezno 2010). Niebawem ukaże się prozatorski debiut autorki.

Adam Wiedemann (ur. 24 grudnia 1967) — polski poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki i muzyczny; trzykrotnie nominowany do nagrody Nike. Laureat Nagrody Kościelskich w 1999, a także Nagrody Literackiej Gdynia 2008 za tom Pensum.

Rafał Rutkowski – prowadzenie. Poeta. Laureat projektu Połów 2014. Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wiersze publikował w Odrze, Zeszytach Poetyckich, Akcencie. Mieszka w Lublinie.

Przystanek poetów
9 maja 2014 roku, godzina 18.00
Księgarnia Szklarnia
Lublin

Dodaj komentarz