• 2014-05-08

Krakowscy Wyklęci – gra miejska

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (Oddział Ulica Pomorska) 9 maja organizują dla młodzieży szkolnej oraz dla uczestników indywidualnych grę miejską Krakowscy Wyklęci, poświęconą powojennemu podziemiu niepodległościowemu działającemu na terenie Krakowa i Małopolski.

„Krakowscy Wyklęci” – logo (źródło: materiały prasowe)

„Krakowscy Wyklęci” – logo (źródło: materiały prasowe)

Gra zostanie przeprowadzona w piątek 9 maja w godz. 11.00–17.00 na terenie Krakowa. Jest to gra strategiczna, a jej celem jest przybliżenie uczestnikom historii żołnierzy podziemia niepodległościowego w Małopolsce i Krakowie w pierwszych latach powojennych. Gracze, podzieleni na Zespoły liczące od 6 do 10 osób, wcielą się w rolę żołnierzy podziemia i ich współpracowników zaangażowanych w działalność konspiracyjną w Krakowie po zakończeniu II wojny światowej.

Gra miejska to aktywna forma zagospodarowania czasu i przestrzeni młodzieży, która staje się coraz bardziej popularnym elementem uzupełniającym codzienną szkolną edukację. To również doskonały sposób na wspieranie i promocję wydarzeń historycznych, aby utrwaliły się w społecznej świadomości i zwróciły na siebie uwagę.

Krakowscy Wyklęci – gra miejska
9 maja 2014 roku, godz. 11.00–17.00
Kraków

Dodaj komentarz