Otwartym tekstem. Konkurs na opowiadanie dla amatorów

7 maja rusza II edycja konkursu na opowiadanie Otwartym tekstem, organizowanego przez magazyn literacko-kulturalny Chimera.

Otwartym tekstem – logo (źródło: materiały prasowe)

Otwartym tekstem – logo (źródło: materiały prasowe)

Po raz drugi magazyn literacko-kulturalny Chimera wesprze nowych autorów i ich twórczość, dając im możliwość artystycznej wypowiedzi ograniczonej jedynie wyobraźnią. Konkurs skierowany jest do amatorów, czyli osób, których teksty nie były dotąd publikowane. Na zgłaszanie prac w zamkniętej formie literackiej (opowiadanie, nowela, mikronarracja o strukturze fabuły jednowątkowej) o długości do 18 tys. znaków ich autorzy mają czas do końca października br.

Pierwsza edycja konkursu Otwartym tekstem, na którą nadesłano prawie 3 tys. prac, pokazała ogromny potencjał ludzi piszących w Polsce. Jak mówi poetka Agnieszka Wolny-Hamkało, członkini jury konkursu i wicenaczelna Chimery:

teksty ukazały, w jaki sposób początkujący, aspirujący pisarze postrzegają współczesność, co ich dotyka, jakie koncepcje człowieka wydają im się najistotniejsze i w jakich obszarach kultury znajdują się punkty zapalne.

Tegoroczne prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Jan Gondowicz, Grażyna Plebanek, Tomasz Różycki, Janusz Rudnicki, Agnieszka Wolny-Hamkało, Jacek Krawiec (prezes PKN Orlen) oraz Rafał Bryndal (redaktor naczelny miesięcznika Chimera).

Opowiadania można przesyłać do 30 października.

Otwartym tekstem
Od 7 maja do 30 października 2014 roku

Dodaj komentarz